şeker hastaları ne yemeli
şeker hastaları ne yemeli

Şeker Hastaları Ne Yemeli

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

şeker hastaları ne yemeli
şeker hastaları ne yemeli

Şeker hastaları ne yemeli, diyabet hastaları ne yemeli, şeker hastaları ne yememeli, şeker hastaları nasıl beslenmeli


Şeker Hastalığı

Günümüzde son derece yaygın olan şeker hastalığının sebebi vücut içerisinde insülin hormonunun üretilememesi ya da üretilen hormonun salgılanamamasıdır. Bu hormon kan içerisindeki glikoz dengesini sağlayarak kan şekerini ortalama düzeyde tutmaktadır. Bu hormonun salgılanamaması kan şekerinin düzenlenememesine yol açmaktadır. Bu da vücutta kan şekerinin artmasına yol açarak gerekli önemler alınmadığı takdirde vücuda ciddi derece önemli hasarlar vermektedir. Şeker hastaları nasıl beslenmeli, şeker hastaları ne yemeli sizin için araştırdık.

Şeker Hastalırı Ne Yemeli

Bu hastalık eğer çok gelişmemişse tedavisi mümkün olmaktadır. Ancak hastalık ilerlemişse bu hastalığın tedavisi mümkün olmamaktadır. Bu kişiler kan şekerlerini ortalama düzeyde tutmalıdır. Bunun birçok yöntemi olduğu gibi en kolay yöntemi şekere iyi gelen besinler tüketmektir. Keten tohumu yiyeceği şekeri düşürmekte kullanılabilirken şekeri düşüren yiyeceklerden başka biri ise tarçındır. Günlük düzenli tarçın kullanımının kan şekerini %20’ye varan bir oranda düşürdüğü gözlenmiştir. Ancak tarçın kullanımı kan inceltici ilaçlar kullanılması halinde riskli olmaktadır. Bu nedenle kan inceltici ilaçları kullana kişilerin tarçın kullanımını doktorlarına danışarak yapmaları gerekmektedir.Bu paragrafta şeker hastaları ne yemeli konuyu ele almıştır.

Glisemik İndeks Nedir?

Basitçe anlatılacak olursa glisemik indeks gıda şekerlerinin kana geçme süreleri denilebilir. Bu nedenle şeker olan kişiler beslenmelerine dikkat etmeli ve glisemik indeksi düşük olan ürünler tercih etmelidir. Aksi halde kan şekeri ani artacak ve önlenilmesi daha güç durumlarla karşılaşılacaktır. Beslenme işlemini yapılırken bu duruma dikkat edilmesi şeker hastalarının hayatını daha kolaylaştıracaktır.

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

1 Yorum

  1. Şeker hastaları için çok faydalı bir yazı olmuş. Ancak, glisemik indeksi düşük olan ürünler yemeli demişsiniz. Glisemik indeksi düşük olan ürünler nelerdir? örnek verebilirmisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir