Sedef Hastalığına Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ekim 5, 2017

Sedef Hastalığına Ne iyi Gelir

Sedef Hastalığına Ne iyi Gelir, Deri hastalıkları arasında en sık rastlanan tekrarlayıcı ve kronik bir rahatsızlık olan sedef hastalığı; başta saçlı deri olmak üzere diz, el, ayak, tırnak, kısacası vücudun her yanında rastlanabilen bir hastalıktır. Sedef hastalığı tüm vücudu etkileyen bir rahatsızlık olmasıyla birlikte şiddeti ve yayılma hızı kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Bazı kişilerde vücudun belirli bazı bölgelerinde görülebileceği gibi bazılarında ise vücudun geneline yayılabilme ihtimali olabiliyor.
Sedef hastalığı nedir” sorusuna en uygun şekilde cevap vermek istersek;
Sedef hastalığı bir cilt rahatsızlığıdır. Çoğu hastalık gibi bunun da tedavisi mümkündür. Vücudun iç organlarını etkileyen bir rahatsızlık değildir. Sedef zaman zaman iyileşebilir tabi ki. Ancak iyileşmesi, ne yazık ki tekrar boy göstermeyeceği anlamına gelmiyor. Kişiden kişiye değişen bu zaman aralıkları içerisinde hiçbir zaman atak yaşanmama ihtimali de vardır.

Sedef Hastalığı Hangi Bölgelerde Görülür?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, en çok saç derisinde, el ve ayaklarda, dirsek ve diz bölgelerinde, genital bölgelerde kendini göstermektedir. Sedef hastalığının nasıl göründüğüne gelecek olursak, bu hastalık etkilenen bölgede kırmızı – beyaz kabuklanma şeklinde görünür. Fakat kabuklanma olmayan sedef hastalığı türleri de vardır. Eğer vücudunuzda bu tarz kırmızılıklar ya da iltihap dolu küçük noktalar oluşmuş ise bunlar da sedef hastalığının belirtisi olabilir. Böyle durumlarda acilen uzman bir hekimden yardım almanız gerekir.

Sedef Hastalığına Ne iyi Gelir
Sedef Hastalığına Ne iyi Gelir görsel

Sedef Hastalığının Yaygın Türleri

Bu rahatsızlığın, kabukla seyreden klasik bir tipi var. Ancak halk arasında yaygın şekilde görülen 4 farklı sedef hastalığı türü vardır. Klasik sedefin belirtilerini taşımayan, klasik sedefe benzemeyen, deride kızarıklık veya kabuklanma olmayan bir başka sedef türü de vardır. Bu tür sedef hastalığı, genellikle yanlış tedavi yöntemleri sonucunda ortaya çıkan küçük iltihaplanmalar ve sivilcelerin bölgeye yerleşmesiyle oluşur.
Sedef hastalığı türlerinden biri de gutat olarak adlandırılan türdür. Bu sedef türü özellikle çocuk yaşlarda, çeşitli boğaz enfeksiyonlarının sonucunda vücut üzerinde damla damla oluşan kabuklu yaralar ile seyreden bir türdür.

Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir?

Sabah programlarından tanıdığınız İbrahim Saraçoğlu’nun, katıldığı birçok programda sedef hastalığı tedavisine yönelik bitkisel kür tarifleri, bu rahatsızlığa bitkisel yollarla son vermek isteyen kişiler için oldukça etkili sonuçlar yaratabilecektir.
Sedef Hastaları Nelerden Uzak Durmalı?
Rahatsızlığın vücuda daha fazla yayılmaması için hastalar öncelikle ceviz, domates, sarımsak, turşu, acı baharatlar ve taze üzümden uzak durmalıdırlar. Bu besinler, sedef hastalığının iyileşme sürecini uzatabilecek ya da hızlı şekilde yayılmasını sağlayacak besinlerdir.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Bitkisel Kürler

İlk bitkisel sedef kürü tarifi: Sabahları 3 kaşık çörek otunu havanda ezerek, bir kase yoğurt içine katığ aç karna tüketilecek. Öğle öğünü için de aynı kür, aynı şekilde aç karna yenmeli. Yaklaşık 20 – 30 dakika içinde kahvaltınızı yapabilir veya yemeğinizi yiyebilirsiniz.
İbrahim Saraçoğlu’nun, kaşıntılı sedef geçirenler için önerdiği kür: Siyah kuru çekirdekli üzümü aç karna ezip tüketebilirsiniz. Ancak burada en önemli noktanın, aç karna tüketilmesi olduğunu vurguluyor Saraçoğlu. Aynı zamanda her gün aç karna tüketilen iyice ezilmiş siyah kuru çekirdekli üzümün, sedefin neden olduğu kaşıntıları ortadan kaldıracağını belirtiyor.
İbrahim Saraçoğlu’nun lavanta çayı önerisi: 1 tatlı kaşığı lavanta, 7 – 8 dakika kaynatılıp gece uyumadan önce içildiği takdirde sedef hastalığına iyi geldiği gibi, rahat bir uyku çekmenizi de sağlar. 1 ay süresince lavanta çayını kullandıktan sonra 1 ay da Kabataş otu çayı içildiği takdirde sedef hastalığında gözle görülür bir iyileşme sağlanıyor.

 

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir