Sarı Saçlar için Bakım Önerileri Nelerdir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Sarı Saçlar için Bakım Önerileri Nelerdir

Sarı Saçlar için Bakım Önerileri Nelerdir, Sarı saç rengi kadınların vazgeçemediği renkler arasında yer alıyor. Çeşitli sarı saç tonlarını hayatının değişik dönemlerinde kullanan pek çok kadın bulunmakta. Eğer sizde saçlarınızı sarıya boyamayı düşünüyorsanız ve saçlarınız koyu renkse bu işlemi kesinlikle bir kuaför salonunda uzman ellere bırakmalısınız. Boyattıktan bir süre sonra saçlarınızın suda bulunan klor ve sert mineraller ya da saç şekillendirmek için kullandığınız aletler yüzünden hızla solmaya başlayabilir. Bu yüzden saç bakımınızı sarı saçlara özel bir şekilde yapmalısınız. Nasıl mı? İşte cevabı:

-Saçlarınızı bir şapka ya da eşarpla korumaksızın yaz aylarında kesinlikle güneşe çıkmamalısınız. Sarı saç renginin hızlı bir şekilde solmasının en önemli etkenlerinden biri güneş ışınlarıdır. Saçları UV ışınlarından korumak için üretilmiş spreylerden de kullanmayı tercih ediyorsanız bu ürünü yarım saatte bir yenilemeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

-Havuza ya da denize girmeden önce saçlarınızı ıslatmanız, saçlarınızın havuz ve deniz suyunu fazlaca emmesini engeller.

Sarı Saçlar için Bakım Önerileri Nelerdir
Sarı Saçlar için Bakım Önerileri Nelerdir görsel

-Boyalı saçlar için özel olarak üretilen ve saçlarınızın ışıldamasını sağlayacak saç maskelerini ayda en az bir kez uygulayın.

-Arındırıcı bir şampuanla saçlarınızı haftada bir kez yıkamanız saçlarınızın renginin suda bulunan klor ve sert mineraller sebebiyle solmasını ve matlaşmasını engeller.

-Sarı saçlar için son bakım önerimiz ise saçlarınızı saç kurutma makinesi, saç düzleştirici ya da saç maşası ile şekillendirmeden önce mutlaka yüksek ısıya karşı koruyucu ürünlerden kullanmanız olacak.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir