Salatalık Suyu ve Faydaları

SON GÜNCELLEME: Ekim 29, 2017

Salatalık Suyu ve Faydaları

Salatalık Suyu ve Faydaları, Doğada her meyve ve sebze bir vitamin ve besin kaynağından ziyade hayat yaşantımızı daha kaliteli hale getirmeye ve sağlımızı korumaya yönelik önemli katkılar sağlar. Salatalık suyunun faydalarına liste halinde bakalım.

Salatalık Suyu ve Faydaları
Salatalık Suyu ve Faydaları görsel

 

  1. Kalp hastalığı riskini azaltır

Amerikan Kalp Derneğinin yaptığı geniş çaplı bir araştırmaya göre düzenli egzersiz yaparak ve salatalık suyu tüketen kişilerde kalp hastalığına daha az rastlandığını tespit ettiklerini ortaya koydular.

  1. Dehidrasyonu Önler

Sıvı bakımından bol bir sebze olan salatalık bu özelliğiyle dehidrasyonu önlemede büyük rol oynar. Ulusal sağlık örgütünün yaptığı analitik çalışmalara göre bir bardak salatalık suyu yaklaşık 6 bardak suya denk geldiğini ortaya çıkardı yani bir bardak salatalık suyu içerek günlük sıvı tüketimini karşılayabilirsiniz.

  1. Kanser riskini azaltır

Doğada birçok meyve ve sebze kansere karşı savaş halinde olan besinlerdir ancak salatalık suyu tüketimi diğer sebzelere oranla daha etkilidir. Sadece kansere karşı değil birçok kronik hastalıkla mücadelede de önemli rol oynarlar.

  1. Vitamin ve Mineral Eksikliğini Karşılar

Hamile kadınlarda ve zayıf bireylerde ortaya çıkan vitamin ve mineral eksikliği düzenli salatalık suyu tüketimiyle kontrol altına alınabilir.

  1. Cildi Korur

Akne ve sivilcelere salatalık suyu ile savaş açabilirsiniz ayrıca kuru cilde sahip kişilerde salatalık suyu tüketebilir bu konuda doğal bir destek alabilirler.

  1. Kas zayıflığını önler

Yaşlılarda ortaya çıkan kemik erimesi ve kas problemlerine salatalık suyu desteğiyle çözüm üretebilirsiniz. Ayrıca gençlerinde her akşam düzenli olarak tüketmesi önerilmektedir.

 

Ayrıca kontrol et:

Buğday tohumu yağı faydaları

Buğday Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?Buğday Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesiyle doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir