Saglıklı Kilo Vermek İçin Uygulanacak Adımlar

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

En İyi Diyet Listeleri

Hayatları boyunca insanlar zaman zaman kilolarından şikayet ederek zayıflamak adına çeşitli diyet listelerini uygulamaktadırlar.  Kolay bir şekilde zayıflayabilmek için ilk olarak ideal kilonuzu öğrenmenizde sizin adınıza fayda vardır. Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek adına çeşitli diyet listeleri hazırlanmıştır. Kısa bir sürede ideal kilonuza ulaşıp fit görünüme kavuşabilmek adına diyet koçlarının hazırlamış olduğu en iyi diyet listelisteleri düzenli olarak uygulanarak fit bir görünüme sahip olunabilir. Uygulayacağınız diyet listelerinde sabah domates, salatalık, 1 dilim az yağlı peynir, 5 adet zeytin ve bir dilim kepek ekmeği tüketebilirsiniz. Öğlen yemeğine geçtiğiniz zaman, ton balıklı salata, ıspanak ya da semizotunu tercih edebilirsiniz. öğle yemeklerinde olabildiğince hafif yiyecekler tüketmeye dikkat etmelisiniz.  Akşam yemeğinde 1 porsiyon sebze yemeğinin yanına yoğurt ve mevsim salatası ya da ızgara balık ve yeşillik tüketebilirsiniz. Diyet listenizde olmazsa olmazlar arasında yer alan ara öğünlerde ise elma ve yarım kase yağsız yoğurt tüketebilirsiniz. Metabolizmanızın hızının düşmemesi adına mutlaka gün içerisinde 2 adet ara öğün tüketmeniz gereklidir.

Tilya Kürü

Kilo verme evresinde yağ yakarak kilolarınızdan kurtulmanız artık tilya kürü ile daha kolay olmaktadır. Yağlarınızın yakımını sağlayarak zayıflamanıza yardımcı olacak olan tilya kürünün yapımına gelecek olursak ilk olarak gerekli olan malzemeleri saymak ile başlayalım. 5 gram ya da 1 tutam altın otu, 10 gram ya da 10-12 gram kuşburnu, 10 gram ya da 2 tutam ıhlamur yağ yaktıran diyet kürünün yapımı için gerekli olan malzemelerdir ve bu malzemelerde kuşburnunu dövülmüş olarak kullanmamaya özen göstermelisiniz. Yaklaşık 750 gram suyu kaynamaya bırakın ve içerisine tilya kürü yapımı için gerekli olan malzemeleri koyarak karıştırın ve ortalama 8- 10 dakika kadar kaynamaya bırakın. Kaynama işleminin ardından karışımı bir kenara alarak soğumaya bırakın. Elde etmiş olduğunuz diyet kürünü gün içerisinde yaklaşık 6 saat ara ile 2 defa olmak üzere tüketmeye özen göstermelisiniz. Yani hazırlamış olduğunuz diyet kürünün yarısını içtikten sonra diyet yarısını tüketmek için 6 saat beklemeniz gereklidir.

Ender Saraç Diyet Listesi

Bir çok ünlünün sağlıklı bir şekilde zayıflamasına yardımcı olan ünlü Dr. Ender Saraç’ın hazırlamış olduğu yağların yakımını kolaylaştıran diyet listeleri ile kısa bir zamanda ideal kilonuza kavuşabilmeniz mümkün durumdadır. Ünlü doktorun hazırlamış olduğu diyet listeleri ile belirli bölgelerdeki yağlarınızdan kurtulmanızda mümkün olacaktır. Ender saraç diyet listesi programını uygularken aynı zamanda egzersizlere de ağırlık vermeniz kısa zaman içerisinde yağlarınızın kasa dönüşeceğini görebileceksiniz.  Çoğu insan diyet yapmayı saatler boyunca hiçbir şey yemeden aç kalmak olarak algılamaktadır. Ancak bu üşünce oldukça yanlıştır. Dr. Ender Saraç hazırlamış olduğu son derece sağlıklı besinlerin yer aldığı diyet listeleri ile sık sık öğünler kullanarak sizlerin sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza fırsat tanımaktadır. Diyet programınız dahilinde en az 2 adet ara öğün kullanmanız metabolizmanızın daha hızlı çalışmasına yardımcı olacaktır.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir