Sağlık İçin Mutlaka 3 Öğün

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Sağlık İçin Mutlaka 3 Öğün

Sağlık İçin Mutlaka 3 Öğün, Herkesin mutlaka her gün, 3 öğün yemek yemesi gerekir. Kahvaltı çok iyi yapılması gerekmektedir ve bunun yanında, öğle yemeği yine sağlam yapılır ve akşam yemeği hafif yapılabilir. Günde mutlaka 3 öğün yemek yemek çok önemlidir. Hayatta bu yüzden kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği şeklinde, üç tane farklı öğünler konulmuş. Elbette bunların yanında, yine ara öğünler olabiliyor, çay ve pasta, kurabiye gibi. Bu öğünler fazla abartılmadığı sürece, bir sorun olmamaktadır, fakat abartıp ara öğünleri fazlalaştırırsanız, sağlığınız için de iyi olmamaktadır. Günde mutlaka 3 öğün sabit olmalıdır. Malum yaşam gereği, bazı insanlar kahvaltı edemezler, bazıları ise boğazlarını kontrol edemezler ve sürekli yemek isterler.

Sağlık İçin Mutlaka 3 Öğün
Sağlık İçin Mutlaka Görsel

Sağlık İçin Mutlaka Görsel, Bunların hepsi çok normal durumlar fakat öğünlerin mutlaka kontrollü bir şekilde yenilmesi gerekiyor. Günde mutlaka 3 öğün kuralı çok önemlidir. Bünyenizi bu kurala alıştırdığınız zaman, aslında gün içerisinde fazla acıkmadan durabiliyorsunuz. Bazen arada bir tane kek veya bir meyva suyu ile takviye yapmanız gerekir ki, bunlar büyük sorunlar değildir, fakat günde mutlaka 3 öğün yerseniz, akşama kadar dirençli ve güçlü durabilirsiniz. Bu öğünlerde ve öğünler arası mutlaka bol bol sıvı alabilirsiniz, bu gerek su, gerek meyve suyu olabilir. Elbette çay ve kahve de olabilir ama fazla abartmamak kaydıyla. Herkes için yemek çok önemli. Kahvaltıda yiyeceğiniz şeyler çok önemli, ona göre bir gün boyunca dinç durabilirsiniz.

Siz her öğünde neler yiyorsunuz? Kahvaltınızda neler oluyor örneğin? Kahvaltıda en güzeli eğer hamur işi olacaksa, bir veya iki tane poğaça olabilir, daha sonra salatalık, domates gibi sebzeler dilimlenmiş şekilde. Bunun yanında peynir ve zeytin olabilir. Çay mutlaka veya bir fincan kahve içebilirsiniz. Günde mutlaka 3 öğün kuralını unutmayalım. Biraz daha sağlam olsun derseniz, bunların yanında yine haşlanmış yumurta veya yumurta salatası gibi şeylerde yiyebilirsiniz, hatta belki de sucuklu yumurta.

 

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir