Saçları Parlak Gösteren İpuçları

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Saçları Parlak Gösteren İpuçları

Saçları Parlak Gösteren İpuçları, Cansız ve mat saçlara sahip olmayı kimse istemez. Peki, saçlarımızı canlandırmak ve parlaklık kazandırmak için neler yapabiliriz?
• Mayonez: İlk okuduğunuzda size tuhaf gelebilir. Âmâ etkili ve denenmiş bir yöntemdir şüpheniz olmasın. İlk olarak saçlarınızı kökten uca ıslatarak fazla suyunu havlu ile alın. Biraz nemli şekilde bırakın. Daha sonra mayonezi kökten uca saçlarınıza uygulayın ve streç ile sararak yarım saat bekletin. Yarım saat tamamlandıktan sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın, farkı göreceksiniz. Mayonez çok katı ise sürmekte zorlanmamak için biraz su ile seyreltebilirsiniz.

Saçları Parlak Gösteren İpuçları
Saçları Parlak Gösteren İpuçları görsel

• Siyah çay: İçmeye doyamadığımız siyah çay lezzetinin yanında saçlarımız içinde çok faydalıdır. Hem dökülmesini durdurma da hem de parlaklık kazandırmada etkisini göreceksiniz.3-4 yemek kaşığı siyah çayı 3 su bardağı suyun içine atın ve 10 dk. Kaynatın. Ilıdıktan sonra saçlarınıza kökten uca dökün ve yarım saat bekletin. Yarım saat tamamlandıktan sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz.
• Zeytinyağı: Bin bir faydası bulunan, önemli bir şifa kaynağı olan zeytinyağı saç ve cilt bakımı için de önemli bir seçenektir. Peki, nasıl uygulamalıyız. Bir bu bardağı zeytinyağı, saçınız kısa ise bir çay bardağı da kullanabilirsiniz, içine 2 yemek kaşığı badem yağı ekleyip iyice karıştırın. Kökten uca temiz ve nemli saça masaj yaparak uygulayın ve 1 saat bekletin. Bir saat sonra saçlarınızı yıkayın.
• Elma sirkesi: Banyoda iken son durulama suyunuza bir su bardağı elma sirkesi katarak karıştırın. Bu karışımı kökten uca saçınıza dökün ve kurulayın. Sirke saçlarınızı daha parlak ve canlı gösterme de çok etkili olacaktır.
• Yoğurt: Yoğurt hem saçlarınızı besler hem de parlaklık kazanmasında çok faydalı olur. Bir kâse sulandırılmış yoğurdu kökten uca saçlarınıza sürerek yarım saat bekletiniz. Yarım saat tamamlandıktan sonra soğuğa yakın ılık bir su ile durulayın.

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir