Saçın Daha Hızlı Uzaması için Tarçın Maskesi

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Saçın Daha Hızlı Uzaması için Tarçın Maskesi

Saçın Daha Hızlı Uzaması için Tarçın Maskesi, Bazen bir anlık bir kararla, bazen aşırı dökülmeler ve sağlıksızlaşan saçlar yüzünden saçlarımızı kestiririz ve sonrasında başlar bir saç uzatma telaşı. Ne yapsam ne etsem de daha hızlı uzatsam diye bir sürü kremler maskeler şampuanlar. Saçları hızlı uzatıyormuş denilen her yöntem tek tek denenir fakat genellikle istenilen sonucu vermez. Bu konuda kimyasal takviyelerden faydalanmak saçın daha da fazla yıpranmasına neden olacak ve uzamasını daha da yavaşlayacaktır. Bu nedenle doğal çözümlerden faydalanmak daha doğru olacaktır. Bu konuda yapılacak en etkili uygulama tarçın maskesi olacaktır. Tarçın saç köklerini uyararak uzamasını hızlandırmaktadır. Tarçın maskesini hazırlamak için ihtiyacımız olan malzemeleri ise şu şekilde sıralayabiliriz ;

Saçın Daha Hızlı Uzaması için Tarçın Maskesi
Saçın Daha Hızlı Uzaması için Tarçın Maskesi görsel

– 1 yemek kaşığı tarçın (maskemizin ana malzemesi olan tarçın saç köklerini uyarıcı etkiye sahiptir)
– 1,5 yemek kaşığı bal (saç kuruluğu ve saç dökülmesine karşı etkin bir maddedir)
– 1 yumurta (yumurta herkesin bildiği üzere bir protein deposudur ve protein saçların uzaması için etken maddelerden biridir)
Malzemelerimizi güzelce karıştırdıktan sonra saçımıza uyguluyor ve yarım saat kadar bekletiyoruz. Ardından ılık su ile saçlarımızı arındırıyoruz. Bu uygulamayı haftada iki kez yapmak yeterli olacaktır. Kısa süre içerisinde saçlarınızda ki mucizeye tanık olacaksınız. Hem daha sağlıklı hem de normal döngüsünden daha hızlı uzayan saçlara sahip olacaksınız. Saçlar normal döngüde bir aylık süreçte 1 – 1,5 cm kadar uzamaktadır ve bu süreç özellikle kadınlar için çok yavaş bir süreçtir. Tarçın maskesi ile daha kısa sürede daha uzun saçlara kavuşabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir