Saç Uzatan Maskeler

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Bayanların geneli bakımlı, maskeler ve uzun olan saçları kullanmaktan hoşlanır. Ancak saç uzatmak zannedildiği kadar kolay değildir. Saç uzatırken yeterince bakım yapılmaması durumunda saçlarda kırılma ve kuruma oluşur. Parlak, canlı ve bakımlı saçlara sahip olabilmek için kullanılan krem ve şampuanların yanı sıra evde yapılabilen doğal maskeler ile de saçların daha sağlıklı uzaması sağlanabilir.

Maskeler Saçların Hızlı ve Sağlıklı Bir Şekilde Uzamasını Sağlayan Bitkisel İlaç

Saçların daha sağlıklı ve daha yumuşak olması için en fazla kullanılan doğal ürünlerin başında zeytinyağı gelir. Zeytinyağı saç dökülmesinin önüne geçerek saçların daha hacimli olmasına ve daha kolay uzamasına yardımcı olur.

Saç Uzatan Maskeler
  • Saçların Sağlıklı Uzayabilmesi İçin Zeytinyağı Maskesi

Yarım çay bardağı zeytinyağı bir kaba koyularak kaynar olmayacak şekilde ısıtılır. Daha sonra içerisine 1 çay kaşığı badem yağı eklenerek saç diplerine sürülür. Saç diplerinde yer alan yağın daha iyi emilebilmesi için saçlar nemli bir havlu ve streç film ile sarılarak 1 saat bekletilir ve yıkanır. Saç yıkama suyuna saçların daha parlak olabilmesi için bir çay bardağı elma sirkesi eklenebilir. Saç bakımı adına elma sirkesi oldukça önemli bir yere sahiptir. ayrıca saçların sağlıklı bir şekilde uzayabilmesi için her ay düzenli olarak kırıklarının aldırılması önemlidir. Düzenli olarak kestirilmeyen saçlarda bir süre sonra dökülme ve yıpranma başlar.

  • Dörtlü Yağ Maskesi

Badem yağı ve susam yağı gibi yağlar saçların daha hacimli olmasına yardımcı olduğundan dolayı saç uzatan maskeler arasında çok fazla kullanılır. Susam yağı saç dökülmesinin önüne geçerken, badem yağı dökülen saçların yerine yeni saçlar çıkmasını sağlar. Bu maskeyi yapabilmek için; 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı Hint yağı, 1 tatlı kaşığı susam yağı ve 1 tatlı kaşığı yılan yağı bir kapta karıştırılır. Yoğun olarak saç diplerine sürülerek, streç film ile sarılır yaklaşık 1 saat süre ile bekletildikten sonra yıkanır.

 

Ayrıca kontrol et:

Buğday tohumu yağı faydaları

Buğday Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?Buğday Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesiyle doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir