Saç Tebeşiri Nedir Ve Nasıl Yapılır

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Saç Tebeşiri Nedir Ve Nasıl Yapılır,SAÇ TEBEŞİRİ: Son zamanların trendlerinden olan saç tebeşiri her yaştan insana hitap etmeye başladı. Artık genç yaşlı herkes saç tebeşirleri yardımıyla saçlarını boyamakta ve değişik görünüşlere sahip olmaktadır.

Saç Tebeşiri Nedir?

Günümüzde hemen hemen herkes saçlarını boyatmakta ve var olan görünüşünden memnun olmayıp değişim yaratmak istemektedir. Fakat bunun da zahmeti oldukça fazla. Kuaföre gidiliyor, bir hayli ücret karşılığında saçlar boyatılıyor ve çoğunlukla beğenilmiyor. İşte saç tebeşiri tam da böyle durumlarda ön plana çıkıyor. Neden diye sorarsanız ki sorduğunuzu duyar gibiyim saç tebeşiri saçlarınızı yıkadıktan sonra geçen ve saçlarınızı herhangi bir yıpranma veya zarar uğratmadan kendi doğal görünümünüze kolayca dönüşebileceğiniz bir madde.

Özellikle gençlerden ve çocuklardan çok rağbet gören saç tebeşiri ebeveynlerin de işini kolaylaştırdı. Çünkü şimdiki gençler de kendi öz görüntüsünü beğenmeme veya ünlü isimlere özenip onlar gibi olmaya çalışma hevesi çok fazla. Bu nedenle birçok gencimiz erken yaşta saçlarını boyatmakta ve uzunca bir süre kullanmak zorunda kalmaktadır. Çoğu zaman saçları yıpranmakta hatta kopma derecesine gelinip geri dönüşü olmamaktadır. Ebeveynlerimiz de bunun bilincinde olup çeşitli önlemler almaya çalışırlar ama artık önlem almak yerine saç tebeşirleriyle tanışırlarsa bu gibi sorunlardan kurtulabilirler.

Sarı, siyah, kahverengi bilindiği üzere klasik saç renkleridir ve hemen hemen herkesin sahip olduğu veya kolaylıkla olabileceği saç renkleri. Pembe, kırmızı, mavi, yeşil bu renkler çok insanda rastlayamadığımız birazda marjinal insanların sahip olduğu ve cesaret gerektiren saç renkleridir. Saç tebeşirinin renkleri arasında bu marjinal renkler olan pembe, kırmızı, mavi, yeşil renkli saçlara sahip olabileceğiniz gibi dilerseniz sarı, siyah, kahverengi saçlara da sahip olabilirsiniz.

Şimdi bu kadar bilgiden sonra asıl önemli olan nereden temin edileceği ve nasıl kullanılacağı tabi ki. Size şöyle söyleyebilirim ki herhangi bir alışveriş merkezinde veya bijuteri dükkânlarında çarşılarda bu tarz şeyler satan yerlerde birçok şehirde gördüğümüz takı dünyası vb. yerlerde saç tebeşirini temin edebilirsiniz. Üstelik gerçekten fiyat olarak çok cüzzi bir miktar karşılığında.

Saç Tebeşiri Nedir Ve Nasıl Yapılır

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır?

Kullanımına gelirsek eğer açık renkli saçlarda koyu renkli saçlara oranla daha iyi bir verim sağlanır. Öncelikle saç tebeşirini kullanırken üstümüzdeki kıyafetlerin zarar görmemesi adına ya eski bir kıyafet kullanmalı ya da kıyafetlerimizi herhangi bir şeyle kapatmak tebeşir tozundan etkilenmememiz için çok önemlidir. Bu önlemi sağladıktan sonra saçımızın boyamak istediğimiz kadarını suyla ıslatmak gerekir. Bu işlemi de yaptıktan sonra tebeşiri yukarıdan aşağıya tek yönlü olmak suretiyle istediğimiz rengi yakalayana kadar tekrarlıyoruz.

Saç tebeşirini sürme işlemi bittikten sonra eğer topaklanma olmuşsa bu topaklanmaları ellerimiz yardımıyla ayırıyoruz. Bu uygulama da sona erdikten sonra bir kurutma makinesi aracılığıyla tebeşiri sürdüğümüz kısmı veya kısımları kurutuyoruz. Bu uygulamanın daha da kalıcı olmasını istiyorsanız uygulama yaptığınız bölümü maşa yardımıyla şekil verip ve sprey kullanırsak tam performans alıp kalıcılığını arttırabilirsiniz. İşte artık rengârenk ve istediğiniz saça sahipsiniz üstelik bu kadar da kolay ve zahmetsiz bir şekilde. Sıkılana kadar kullanın sıkılınca yıkayıp başka bir renge boyayın.

Saç Tebeşiri Nasıl Yapılır ?

Doğal Saç Tebeşiri Hazırlamak İçin Gerekli Malzemeler

  • Pastel boya
  • Renkli tebeşir
  • Havlu
  • Düzleştirici
  • Eldiven

Öncelikle eldivenleri ellerimize geçirelim ve uygulamayı gerçekleştireceğimiz bölgeyi  su yardımı ile ıslatalım. Daha sonra tebeşirleri kullanarak saçlarımızı boyayalım. Boyama işlemi sırasında istediğiniz renk tonlarında ki pastel boyalardan da yararlanabilirsiniz.

Bu adım sonrasında pastel boyaların saçlarınızda kurumasını beklemelisiniz. Boyanın kurumasının hemen ardından saçlarınızı düzleştirici yardımı ile düzleştirmelisiniz. Dilerseniz saçlarınıza fön de çekebilirsiniz. Eğer iki gün boyunca saçlarınızı taramazsanız uygulamaya alacağınız işlemin kalıcılığını sürdürebilirsiniz. Eğer saç tebeşirini saçlarınızda çıkarmak istiyorsanız ılık sudan yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte sıvı saç kremleri de saç tebeşirinin saç üzerinden çıkmasına olanak tanımaktadır.

Saç tebeşiri işlemini sürekli olarak uygulamaya alırsanız saçlarınız yaprabilir ve kırık problemi ortaya çıkabilir. Eğer bu tür durumlar ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız haftada 2 defa olmak üzere tebeşir tozunu uygulamaya alabilirsiniz. Saç tebeşiri kullanımı sonrasında saçlarınızı bol su ile yıkmanız gerekmektedir. Çünkü saç tebeşirinin saç üzerinde olması gerektiğinden fazla durması, saçlara zarar verecektir. Saç tebeşiri fiyatları oldukça avantajlıdır. 20 TL fiyat aralığına sahip olan saç tebeşirini kolaylıkla satın alabilirsiniz. Eğer sizler de rengarenk saçlara merhaba demek isteyenlerdenseniz saç tebeşiri uygulamasını işleme alabilirsiniz.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir