Saç Köklerine Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Saç Köklerine Ne iyi Gelir

Saç Köklerine Ne iyi Gelir, Çeşitli sebeplerden ötürü saç köklerinde oluşan tahribatlar sebebiyle saçlarımız çok çabuk dökülebiliyor. Saç dökülmesine özellikle sinir ve stresin etkili olduğunu söyleyen uzmanlar, saç köklerinin daha güçlü olabilmesindeki kaynağın stressiz ve sinirsiz bir yaşam olduğunu vurguluyorlar. Eğer sizde saç dökülmesinden mustarip iseniz yazımızda bulacağınız tarifleri evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Öncelikle saç köklerini daha dayanıklı bir hale getirmek istiyorsanız duş alırken kaynar su yerine ılık suyu tercih etmelisiniz. Şampuanınızı mutlaka saç derinize ve yapınıza uygun seçmelisiniz ve uygularken diplere parmaklarınızla masaj yapmalısınız.

Saç kremi kullananlar için ise asla saç diplerinize saç kremini uygulamamalısınız. Sadece saç uçlarına uygulamanız yeterli olacaktır. Eğer sürekli saç boyatıyorsanız, daha organik veya bitkisel boyalar tercih etmelisiniz.

Saç Köklerine Ne iyi Gelir
Saç Köklerine Görsel

 

Doğal Yollarla Saç Köklerini Güçlendirmek

 

Evde uygulayacağınız bu doğal tarif ile saçlarınız eskisinden daha güçlü olacak. 1-2 damla susam yağı, 1-2 damla badem yağı ve 3-4 damla çörek otu yağını karıştırıp, saç diplerinize pamuk yardımıyla masaj yaparak uygulamalısınız. Daha sonrasında bir boneyle saçınızı kapatarak 15-20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkamalısınız. Haftanın 3 günü bu tarifi uygulayarak saçlarınıza hem canlılık getireceksiniz hem dökülmelere dur diyeceksiniz hem de köklerinizi güçlendirerek yeni saçların çıkmasına bir olanak sağlayacaksınız. Bu doğal yol dışında eczanelerden satın alabileceğiniz “Bioder” markalı ürünleri kullanabilirsiniz.

 

Eğer genetik olarak saç dökülmeniz var ise ne yaparsanız yapın saç dökülmesini engelleyemezsiniz. Ancak saçlarınızın daha geç dökülmesini sağlayabilirsiniz. Günümüzdeki ileri tıp bile genetik saç dökülmesini engelleyememektedir. Bunun için genetiğin kodları değiştirilmesi gerekir.

 

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir