Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir

Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir, Saç kırıkları birçok kadının canını sıkan bir konu. Bilhassa uzun saçlı kadınlar bu sorunla daha fazla karşılaşmakta. Yakın mesafeden bakıldığı zaman bir saç telinin çatallaşması olarak dikkat çeken saç kırıkları uzaktan bakıldığında ise fark edilmeyebiliyor. Peki saç kırıklarına ne iyi gelir? Düzenli olarak evde saç bakımı yapmak kırıkların oluşmaması için yeterli midir? İşte bu soruların cevabı:

Saç kırıkları birkaç sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeplerden en yaygın olanları ise saçların sürekli olarak saç kurutma makinesi kullanılarak kurutulması, sık sık saç düzleştirici ile düzleştirilmesi ve saçların fırça ile çok sık olarak fırçalanmasıdır. Saçlarınızda çok fazla kırık oluşmuşsa ne yazık ki bu durumdan kurtulmak için yapabileceğiniz tek şey saçlarınızı kestirmek. Kırıklar sadece saç uçlarınızda oluşmuşsa saç uçlarınızı kestirebileceğiniz gibi, yıpranmış saçlarınızdan kurtulmak ve sağlıklı saçlar elde etmek için daha kısa bir saç kesimi yaptırmayı da tercih edebilirsiniz.

Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir
Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir görsel

Saçların kuru olması da saç kırıklarının ortaya çıkmasında etkili olmaktadır. Özellikle saç uçları nemsiz kaldığında yıpranmakta ve incelerek kırılmaktadır. Saç kırıkları için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri saçlarınızı yıkadıktan sonra mutlaka saç kremi kullanmaktır. Saçlarınızı yumuşak bir havlu ile kurulayıp geniş dişli bir tarakla fırçalamalısınız. Saçları ıslakken fırçalamak saç kırıklarının oluşmasına yol açmaktadır. Bu nedenle fırçalamak için mutlaka saçınızın kurumasını bekleyin. Bu konulara dikkat etmeniz saç bakımınızı en iyi şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

Saçlarınızı mutlaka saç kurutma makinesi ile kurutma ihtiyacı duyuyorsanız ısıya karşı koruyucu ürünlerden kullanmanız saçlarınızın göreceği hasarı azaltacaktır.

Tükettiğiniz gıdalara özen göstermeniz de saçlarınızın daha sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır. Bilhassa E, B, A ve C vitamini içeren gıdalar tüketmeye dikkat etmelisiniz.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra kullandığınız saç kreminin yeterli olmadığını düşünüyorsanız durulama gerektirmeyen saç kremlerinden kullanabilir ve saçınızın daha fazla nemlenmesini sağlayabilirsiniz.

Saçlarınıza perma gibi kimyasal maddeler içeren işlemler yaptırmanız ve sık sık boyatmanız da saçlarınızın yıpranmasına ve kırılmasına yol açacaktır. Sağlıklı saçlarınız olmasını istiyorsanız bu tarz ürünlerden ve işlemlerden uzak durmalısınız. Düzenli olarak evde saç bakımı yapmanız da hayalinizdeki saçlara kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Cansız saçlara elveda demek ve muhteşem saçlara sahip olmak sizin elinizde.

 

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir