Saç Bakım Maskeleri

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Saç Bakım Maskeleri

Saç Bakım Maskeleri , Saç bakımı yüzyıllardır kadınlar açısından büyük önem taşımaktadır. Güzelliğin önemli sembolleri arasında yer alan saçlar bakımsız bırakıldığında dökülebilmektedir ve saçlarda kırıklar oluşabilmektedir. Saç bakım maskeleri için kuaförlerde, marketlerde tonlarca para dökmenize artık gerek kalmayacak. Evinizde kendi hazırlayabileceğiniz saç bakım maskeleriniz sayesinde saçlarınızı eskisinde daha parlak, güçlü ve canlı olarak görebileceksiniz.

Saç bakım kürlerinden bazılarını paylaşacak olursak;

Orta boyda bir cam kavanozun içerisine 1 kg su ekleyin ve içerisine 1 avuç taze karanfil atın. Kavanozunuzun kapağını sıkıca kapatarak karanlık bir dolabın içerisinde 1 gün boyunca bekletin. Bekleyen kavanozun içerisindeki su kararmış olacaktır. Hazırlamış olduğunuz karanfilli saç bakım maskesini günde bir defa saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Bu karışım bitene kadar saç köklerinize uygulamaya devam edin. Karışım bittiği takdirde bir daha hazırlayarak ertesi günden kullanmaya devam edin. 1 hafta içinde alacağınız sonuçları göreceksiniz. Saçlarınızın dökülmesi oldukça azalacak ve çok güçlü saç köklerine sahip olacaksınız.
Beslenme düzeninizdeki alışkanlıklar saç dökülmesi konusunda büyük bir şekilde rol oynamaktadır. Saç dökülmelerini en aza indirmek için kuruyemişler, proteinli gıdalar ve bol bol sebze tüketin. Bu tarz besinler saç köklerinizin güçlenmesine daha yardımcı olarak güçlü saç kökleri ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlayacak.

Saç Bakım Maskeleri görsel

Bir diğer saç bakım kürü ise;

Eşit miktarlardaki susam yağı, badem yağı ve bir yumurtanın sarısını bir kâsenin içerisine alıp güzelce çırpın. Hazırlamış olduğunuz bu saç bakım maskesini haftada 3 kere saçlarınıza ve saç köklerinize masaj yaparak uygulayın ve güzelce yedirin. Maske saçınızda 1 saat kaldıktan sonra güzelce durulayın. Sizlere vermiş olduğumuz iki adet saç bakım maskesi ve yiyecek tavsiyelerini düzenli uygulayacak olursanız sağlıklı saç köklerine ulaşmış olursunuz.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir