Saç Bakım Aşamasında Yapılan Hatalar

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Etraftan duyduğunuz çeşitli saç bakım önerileri bazen saçlarınız çokta iyi gelmeyebilir. Bunun yerine önce saçlarınızı en iyi şekilde tanımanız ve bu yönde gerçekten gerektiği gibi davranmanız şarttır aksi halde saçlarınız daha kötü bir duruma kavuşturabilirsiniz.

Sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmak için kadın ya da erkek olmaya hiç gerek yok. Tüm saçlar ihtiyaç duyduğu özel bakımı ister fakat bizler gereken bakımı yapmak yerine saçlarımıza hiç sahip olmadığı gereksiz hareketleri yapmaktayız. Bu gibi durumlar saçlarımızı kötü ve zayıf bir görüntüye sokar.  İşte en sık yaptığımız saç bakım hataları;

Şampuan yerine sabun kullanmak daha mı sağlıklı?

Bazen etraftan duyarız. Sabunla salarımızı yıkamak daha sağlıklı diye. Fakat saç derimizin sağlığı için sabun mu daha sağlıklı yoksa şampuan mı bunu bilmeden saçlarımızı bu şekilde sabunla yıkayarak beklide saçlarımızı çok daha kötü bir duruma sokabiliriz. Yapmamız gereken öncelikle konu hakkında gerçekten araştırma yapmak ve sabun ile ilgili içerik hakkında bilgi edinmektir. Bazı sabunların Ph değeri oldukça yoğun olduğundan saç derimiz bu durumdan olumsuz etkilenebilmektedir.

 

Saç Bakımında Yapılan Hatalar

Saçları her gün yıkamak zararlı mı?

Sürekli yağlanan saçlar karşısında yapılan tek şey gün aşırı saçları yıkamaktır. Peki, her gün saç yıkamak ne kadar da sağlıklı. Maalesef her gün yıkanan saçlar çok daha sağlıksız olabiliyor. saç derimizin sahip olduğu flora tabakası her gün yıkan n saçlarla birlikle azalır ve saç derimizin kurumasına neden olur. Aynı zamanda gün aşırı saç yıkama sonucunda saçlar sürekli karıştırıldığından saç kırıkları da zamanla ortaya çıkmaktadır. Saçları ne çok sık yıkayın ne de çok büyük aradan sonra haftada 2 kez saçlarınızı yıkayarak gerçekten sağlıklı saçlara sahip olabilmeniz mümkün.

Saçı toplamak saç dökülmesini azaltır mı?

Saçları toplamak kullanılan saç tokasının yapısına göre çoğaltır. Saç köklerinden geriye doğru gerilen saçlar zamanla dökülmeye başlar. Bu nedenle toplanan saçlar salık saçlara göre daha kolay dökülür. Saç dökülmelerinin nedenleri arasında saçları sürekli sıkıca bağlamak gelir. Sizdeler saçlarınızdan ayrılmak istemiyorsanız saçlarınızı fırsat bulduğunuz sürece açık bırakmaya çalışın.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir