Rezene Faydaları Ve Zararları – Rezene Çayı

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Rezene Faydaları Ve Zararları – Rezene Çayı

Rezene Faydaları Ve Zararları – Rezene Çayı, Rezene 2 metreye kadar uzanabilen çok yıllık bir bitkidir. Tarih boyunca insanlar tarafından bilinen ve kullanılan şifalı etkisiyle hastalıklara çare olmuştur. Rezeneyi sindirim sisteminde sorunları olan kişiler kullanabilirler.

Rezene Faydaları

Özellikle bebeklerde gaz sancılarını gidermede içirilir. Yetişkin insanlarda bulunan mide ve gaz sancılarına da oldukça iyi gelmektedir. Soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Kesilmeyen öksürüklere iyi gelir. Strese iyi gelen rezene günde 1 fincan içildiği taktirde yoğun stres duygusunu azaltır ve rahat bir uyku verir.

Rezene Faydaları Ve Zararları – Rezene Çayı
Rezene Faydaları Ve Zararları – Rezene Çayı görsel

Emzirme döneminde olan annelerin sütünü artırır ve gazı vücuttan atar. Rezenenin kök, gövde ve yapraklarından çay demlenilir. Bu çay hazmı kolaylaştırır ve mideyi düzenler. Yorgun gözler içinde oldukça yararlıdır.

Rezene Zararları varmı ?

Rezene çayı iştah açar ve özellikle iştahsız kişilerin kullanması tavsiye edilir. Migren gibi geçmeyen baş ağrılarına da çok iyi gelen rezene oldukça faydalı bir bitkidir. İdrar söktürür ve idrar zoru rahatsızlığına çok iyi gelir. Kalp rahatsızlığı olan kişilerin içmesi tavsiye edilir. Adet düzensizliği çeken bayanlar içinde düzenleyicidir.

Rezene Çayı

Rezene çayı iştah açtığı için kilolu kişilerde bu durum etkisini gösterecektir. Özellikle diyet yapan ve zayıflamak isteyenlerin kullanmaması daha iyi olur. Başka bilinen herhangi bir zararlı etkisi yoktur. İshale de oldukça iyi gelir ve vücutta kaybolan suyu vücuda yeniden sağlar.

Kansızlık sorunu yaşayanlar için de oldukça etkili bir bitkidir. Doğadan gelen şifalı bitkilerden biri olan rezene doğru ve bilinçli kullanıldığı zaman faydalı etkilerini gösterecektir. Bir çok hastalığa çare olan rezene bebeklikten itibaren her yaşta kullanılabilecek şifalı bitkiler ailesindendir.

 

Ayrıca kontrol et:

Buğday tohumu yağı faydaları

Buğday Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?Buğday Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesiyle doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir