Raşitizme Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Eylül 15, 2017

Raşitizme Ne iyi Gelir

Raşitizme Ne iyi Gelir, Raşitizm bir kemik hastalığıdır. Raşitizme iyi gelen besinlerin ve bitkilerin olduğu bilinmektedir. Bunların doğru şekilde alınması ile raşitizmde sonuç alındığı bilinmektedir. Uzmanlar bu besin ve bitkilerin gün içinde düzenli olarak kullanılmasını tembih etmişlerdir.

Kalsiyum içeren besinler:

Raşitizme en iyi gelen besin grupları arasında kalsiyum içeren besinler bulunmaktadır. Bu gıdaların düzenli alımı ile raşitizm üzerinde iyi etkiler görülebilecektir. Özellikle kalsiyum açısından oldukça zengin olan süt, yoğurt ve peynir gibi gıdaların alımı sık sık devam etmelidir. Bunların kullanımı düzenli olarak devam edilirse vücut ihtiyacı olan temel besine kavuşacaktır. Bunların dışında soya fasulyesi, brokoli, lahana, fındık gibi yiyecekler içerisinde de bol miktarda kalsiyum bulunmaktadır. Yeşil yapraklı sebzeler olarak bilinen besin grubunun içinde de aynı şekilde kalsiyum bulunur. Bunlar ara öğünlerde salata olarak mutlaka alınmalıdır.

Raşitizme Ne iyi Gelir
Raşitizme Ne Görsel

Karahindiba:

Bu bitki raşitizmee oldukça iyi gelen şeyler arasındadır. Bitkisel bir çözüm kaynağı olan karahindiba ile temel vitamin ihtiyaçları karşılanmış olacaktır. Özellikle A, B ve C vitamini açısından oldukça zengin olan Karahindiba iyi bir vitamin kaynağı olacaktır. Bu arada karahindiba içerisinde magnezyum, kalsiyum, potasyum ve demirde bulunmaktadır. Bu sayede bir insanın ihtiyacı olan günlük besinlere tek bir besin üzerinden de ulaşılabilir.

Omega-3 içeren besinler:

Kemiklerin beslenmesi için Omega-3 yağına ihtiyaçları vardır. Omega-3 yağı içerdiği vitamin oranlarıyla kemikler için gerekli desteği yapmaktadır. Bu da yalnızca omega-3 içeren yiyeceklerin tüketimiyle mümkündür. Balık ve diğer deniz ürünlerinde de yüksek oranda Omega-3 bulunmaktadır.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir