Prostat için Bitkisel Çay

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Prostat için Bitkisel Çay

Prostat için Bitkisel Çay, Prostata  karşı müthiş önerilerimiz ile karşınızdayız. Yaşam süremizin uzamasıyla birlikte özellikle erkeklerde 50 yaşlardan sonra görülmeye başlayan sorunlardan bir tanesi de prostat hastalığıdır. Prostatın iyi huylu büyümesi ile prostat kanserini aynı kategoriye koymak yanlış olur. Büyüme, yaşın ilerlemesine hormonal nedenlere bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor.

 

Prostat için neler yapabiliriz ? Prostat hastalığının önüne nasıl geçebiliriz ? Bunun için, Profesör Doktor Ahmet Maranki, Osman Müftüoğlu gibi uzman doktorların yaptığı açıklamaları bir konu altında sizler için topladık. Prostat hastalığını tedavi  edebileceğiniz, önerilerimiz aşağıdaki gibidir.

Prostat için Bitkisel Çay
Prostat için Bitkisel Çay görsel

Kabak çekirdeği prostata iyi geliyor. Evet, günde bir avuç mutlaka kabak çekirdeği tüketiniz. Prostata, idrar yollarına ve böbreklere çok yararlıdır. İçinde bulundurduğu B1, B2, B3, B5, B6 ve E vitaminleri sayesinde vücudunuzun direncini arttırır. Kabak çekirdeğini de, balkabağı çekirdeğini de kavrulmamış ve tuzsuz yemekte yarar vardır. Günde 1 avuç dolusu kabak çekirdeği yemenin çok yararlı olduğu belirtiliyor.

 

Domates : Bünyesinde likopen bulunan domates kanserin düşmanı. Domates yiyenler prostat kanserine daha az yakalandığını son araştırmalar ortaya koyuyor. Yaz domatesinde kış domatesine göre 5 misli daha fazla likopen olduğunu unutmayalım. Kış domatesi yerine kurutulmuş yaz domatesi tüketiniz.

 

Sarımsak ; İçerdiği yoğun selenyum sayesinde prostat hastalığı için faydalıdır.

 

Soya : Soyada yüksek miktarda bulunan, izoflavonlar, antioksidan etkisi sayesinde farklı kanser türlerini önlüyor. Unutmayın, soyanın GDO’suz olanını tercih ediniz. Bütün bunları yaparken “prostat faydalı çay” tüketmenizi, önemle tavsiye ederiz.

 

Her gün mutlaka 1-2 fincan kadar adayı için. Ayrıca mısır püskülü, yeşil çay, anason ve zerdeçaldan oluşan karışım çay yapıp içmek prostat için faydalıdır.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir