Prostat Hastalığına Ne iyi Gelir?

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Prostat Hastalığına Ne iyi Gelir?

Prostat Hastalığına Ne iyi Gelir,Erkek üreme organında yer alan ve iç salgı salgılayan kesecik olan prostat üzerinde, zaman içerisinde iltihaplanma ve daha da kötüsü kanser oluşumu gözlemlenebilmektedir. Yanlış beslenme alışkanlığı prostat hastalığını tetikleyen unsurlardır. hastalığının oluşumunu önlemeye yardımcı olan gıdaların tüketimi önemlidir. Örneğin E vitamini bakımından zengin besinlerin tüketilmesi prostata rahatsızlıklarının oluşum riskini azaltmaktadır. Ayrıca çinko ve selenyum mineralleri içeren gıdaların tüketilmesi de uygun bir yaklaşım olacaktır. Bunun yanı sıra antioksidan etki özelliği taşıyan meyveler de prostata hastalığı oluşma riskinin düşmesine yardımcı olur.  Bu sebeple bu meyveler düzenli ve sık yenmelidir.

Prostat Hastalığına Ne iyi Gelir?
Prostat Hastalığına Ne iyi Gelir?

Prostat İyi Gelen Besinler

Meyveler: Birçok meyvenin özellikle de kabuğunda bulunan pigmentler sağlık bakımında son derece gereklidir. Bu sebeple farklı renklere sahip olan meyvelerin tüketilmesi prostata kanserini önleyeceği gibi birçok hastalık oluşumundan da koruyacaktır.

Sebzeler: Prostata kanserine sebep olabilecek enfeksiyon durumunun önlenmesine en iyi tedbir bol bol sebze tüketimi olacaktır.

Tam Tahıllar: yapılan araştırmalar sonucu lif bakımından zengin olan tam tahıllı gıdaların ve kepekli ürünlerin prostata kanserine iyi geldiği belirlenmiştir.

Yağsız Protein: Yağsız özelliğe sahip olan proteinler sayesinde, vücudumuzdaki dokuların üretilmesi sırasında önemli yapı taşı olan aminoasitler oluşmaktadır.

Bitkisel Yağlar: Özellikle yağda eriyebilen özelliğe sahip olan bitkisel yağlar içerisinde bulundurdukları E, D ve K vitaminleri sayesinde prostata hastalığına karşı korumaktadır.

Çinko: Prostata rahatsızlıkları olanlara çinko içerikli gıdalar ve ek besin takviyeleri önerilmektedir. Çünkü çinko hücre fonksiyonlarının doğru ve olması gerektiği gibi sistematik bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

 

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir