Portakal Maskesi Nasıl Yapılır

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Portakal Maskesi Nasıl Yapılır

Portakal Maskesi Nasıl Yapılır, Siyah nokta ve sivilceler pek çok insanın hayatını kabusa çevirmektedir. Siyah noktalar ve sivilceler yüzünden kendisini kötü hisseden ve bu sorundan kurtulmak için çareler arayanların sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Sizde siyah nokta ve sivilce sorunu yaşıyor ve bu sorunlardan kurtulmak için çareler arıyorsanız yüz maskeleri yapmayı seçenekleriniz arasına muhakkak eklemelisiniz. Portakal maskesi gibi yüz maskeleri ile cilt bakımınızı evinizde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Siyah noktalara ve sivilcelere karşı çok etkili olan portakal maskesi ile çok sağlıklı bir cilde kavuşabilir ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanın keyfini sürebilirsiniz. Muhteşem etkileri ile beğeni toplayan yüz maskelerinden olan portakal maskesi sizinde en gözde maske tariflerinizden biri olmaya aday görünüyor.

Portakal Maskesi Nasıl Yapılır
Portakal Maskesi Nasıl Yapılır görsel

Portakal Maskesi İçin Gereken Malzemeler

Cilt maskeleri içinde özel bir yerde bulunan portakal maskesi için gereken malzemeler her evde bulunan malzemelerdir.

  • 1 adet portakal
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu

Portakal Maskesinin Hazırlanışı

Portakalı güzelce rendeleyip havanda iyice dövmeniz gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra üzerine 1 çay kaşığı kabartma tozu eklemelisiniz. Daha sonra macun kıvamını elde edene kadar karıştırmalısınız. Macun kıvamını yakaladığınızda portakal maskesi tarifiniz hazır demektir.

Cilt Bakımı İçin Portakal Maskesi

Hazırladığınız karışımı cildinize çok yumuşak hareketlerle sürmeniz gerekmektedir. Karışımı cildinizde yaklaşık 1 saat kadar tutmalısınız. Bu sayede portakal maskesi cilde nüfus edebilir ve etkileriyle cilt bakımınıza katkıda bulunabilir. 1 saatlik sürenin sonunda yüzünüzü ılık suyla yıkayabilir ve cildinizi portakal maskesinden arındırabilirsiniz. Siyah nokta oluşumunu engelleyen ve sivilceleri yok eden portakal maskesini haftada maksimum 3 sefer uygulayabilirsiniz. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için kaliteli bir yüz maskesi tarifi arayanların portakal maskesi tarifini mutlaka denemesi gerekmektedir. Sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayacak olan bu mükemmel güzellik maskesi ile sizde arzuladığınız görünüme kavuşma fırsatını yakalayabilirsiniz.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir