Porselen Makyaj Nedir, Nasıl Yapılır

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Porselen Makyaj Nedir, Nasıl Yapılır

Porselen Makyaj Nedir, Nasıl Yapılır, Son zamanlarda bayanlar arasında yaygınlaşan porselen makyaj ile ilgili pek çok eksik veya yanlış bilgiler bulunmaktadır. Bu yazımızda porselen makyaj nedir, nasıl yapılır diyerek konuya açıklık getirmeye çalışacağız.

Öncelikle porselen makyajın daha çok yüzünde kalıcı rahatsızlığı ya da izleri olan kişilere uygulandığını belirtmeliyiz. Ekran karşısında seyircilerle muhatap olan kişiler veya gelinler için de sıkça tercih edilmektedir. Eğer yüzünüzde veya cildinizde benzer şekiller de sıkıntılar var ise sizler de bu makyajı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kabaca profesyonel amaçla tercih edilen porselen makyajı, gündelik yaşam içerisinde canlı ve düzgün bir görünüme kavuşmak için de kullanabilirsiniz. Bu sayede fotoğraflar ve videolarda daha güzel çıkmayı elde edebilirsiniz.

Porselen makyaj için kullanılan malzemeler gündelik makyaj için kullanılan malzemelerden biraz daha farklı olmaktadır. Örneğin gündelik makyajda kullanılan hafif pudra yetersiz kalmaktadır. Onun yerine daha sert ve kapatıcı özelliğe sahip pudra tercih edilmektedir. Taş pudra olarak adlandırılan bu pudraya su katılır ve bu sayede kapatıcı özelliğine bürünür. Aynı şekilde ağır bir göz farı kullanıldığı için ciddi anlamda cilt problemi olmadıkça kullanmamanızda fayda bulunmaktadır. Sonuçta cildinizin doğallığı makyaj ile elde edilen güzellikten daha önemlidir. Anlaşılacağı üzere son derece ciddi ve dönüşü zor olan bir makyaj olduğu için karar alma ve uygulama aşamasında profesyonel yardım alınması gerekir.

 

Porselen makyaj ısıya ve suya dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle terlediğinizde veya ıslandığınızda akmaz. Ortalama 42 saat boyunca bu etkisini sürdürerek rahat bir şekilde hareket etmenize yardımcı olur. Porselen makyaj yapımı ve çıkartılması son derece meşakkatli bir iştir. Çıkarırken cilde büyük zararlar verebilir. Bunları göz önünde bulundurmanızda fayda var. Son olarak porselen makyaj ile kalıcı makyajın karıştırılmaması gerektiğini unutmamalısınız.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir