Pişik Kremi Nedir Nasıl Kullanılır

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Pişik Kremi Nedir Nasıl Kullanılır

Pişik Kremi Nedir Nasıl Kullanılır, Pişik Kremi , pişik tedavisinde kullanılan en etkin yoldur. Pişik, büklüm yerlerinde derinin birbirine sürtünmesi ile başlayan bir deri hastalığıdır. Sürtünmenin yanı sıra bu kapalı alanlarda ısı, nem ve ter birikiminin neden olduğu yerel tahriş hadisenin temelini oluşturulur.

 

Fakat bu olaya kısa süre sonra mikroplar ve mantarlar da ilave olurlar. Kasıklar, koltukaltları, meme altları, şişman kişilerde büklüm yerleri en çok tutulan alanlardır. Çocuklarda da alt bezi ile örtülen yerler pişik gelişimi için son derece elverişlidir. Ayrıcı bebeklerde yerel tahriş nedeni olarak yukarıdakilere ilaveten idrar ve dışkının rolü de vardır.

Pişik Kremi Nedir Nasıl Kullanılır
Pişik Kremi Nedir Nasıl Kullanılır görsel

İdrarla ıslanmış bezlerin uzun süre kalması ile oluşan nem oranı da erişkinlerde olduğundan daha fazladır. Böylelikle deride, bir bozulma başlamaktadır (sabunlaşma). Naylon örtüler bebeklerde bu bozunmayı çabuklaştırır. Bezin sürtünmesi de ek bir tahrişe yol açar. Çocuk derisinin ise bu tür tahrişlere erişkinlere oranla daha duyarlı olduğu kesindir.

 

Sonuç olarak pişik, bebeklerde olduğu gibi belirli durumlarda erişkinlerde de görülebilir. Ancak yukarıda anlatılan nedenlerden ötürü bebeklerde daha sık görülüp şiddetli seyrettiğinden genellikle küçük çocuklara özgü olarak düşünülmesine yol açmıştır.

 

Pişik Kremi  Nasıl Kullanılır

 

Papatyanın doğal etken maddeleri allantoin, panthenol ve E Vitamini içerir.

D vitamini bakımından oldukça zengin Gadi Lecur Oil (Lebetran, Balık yağı) içerir.

Cilt tahrişlerini ve pişiklerini önler,cildin hızla yenilenmesini sağlar.

 

Aynı zamanda kanamasız yara-bere ve yanıklarda etkin cilt tazeleme özelliğine sahiptir. Güneş yanıklarında da antiseptik solüsyon üzerine uygulanması ile rejenerasyona gidilir.

Bebekler için: Bebeğinizin altını ılık suyla yıkayıp Bebek Yağı ile bakımını yaptıktan sonra pişik Kremini sürünüz.Cildin bezle temasını önlemek için de ayrıca üzerine ince bir tabaka halinde  Bebek Kremi ile kaplamak ideal sonuç verir. Böylece yoğun bakım ve aktif koruma sağlanmış olur

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir