Parkinson Hastalığına Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Eylül 8, 2017

Parkinsona ne iyi gelir ?

Fındık

Parkinson Hastalığına Ne iyi Gelir,Fındık ek bir protein kaynağıdır ve amacıyla da fenilalanin denilen bir madde barındırır. Fenilalanin dopamın düzeylerini mühim ölçüde artırır. Bu amaçla hastalığı gibi beyin sinirlerinde meydana gelen hastalıkların engellenmesini sağlar. Fındık bütün beyin hastalıklarını önlemede yardımcıdır. Fenilalanin tirozin beynin daha çok dopamin üretmesini sağlar. Fındık da aynı fasulye gibi çalışır. Fındığın yanı sıra ceviz, badem, kaju ve fıstık gibi kuruyemişler de tüketilebilir.

Muz

Parkinson hastalığından korunmak amacıyla beslenme düzeninde kesinlikle muza yer verilmelidir. Muz potasyum ve parkinsona iyi gelen vitaminler yönünden varlıklıdır. Dopamin seviyelerini arttırmak amacıyla sağlıklı bir yoldur. Muz günlük beslenmeye eklenerek, beynin sıhhatli ve kuvvetli yapısını korumaya yardımcı olabilir. Parkinson hastalarına hekimler yönünden da muz önerilmektedir. Muz her akşam yemeklerden sonra tüketilebileceği gibi kahvaltıda da tüketilebilir. Sabahları mısır gevreği ile muz eş zamanlı yenebilir.

Ay çiçeği tohumları

Ay çiçeği çekirdeği parkinson tedavisinde son derece etkilidir. Bu çekirdekler E vitamini, lif ve protein yönünden son derece varlıklıdır. Ayçiçeği tohumu, bunun dışında triptofan, dopamini yani beyin düzeylerini arttırmaktadır. Bu hususta oluşturulan çok çok bilimsel çalışma olmasa da ay çiçek tohumlarının hastalığını önlemeye yardımcı bulunduğu bilinmektedir. Ay çiçeği tohumu günlük beslenme amacıyla da yer almalıdır. Bir kase yoğurt ya da yulaf ezmesi üstüne serpilerek tüketilebilir.

parkinsona ne iyi gelir
parkinsona ne iyi gelir

 Parkinson hastalığına iyi gelen gıdalar

Protein ve amino asitler beyin fonksiyonlarının geliştirilmesini sağlar. Bu amaçla bilhassa et, balık ve süt ve peynir gibi süt ürünleri tüketilmelidir. Balık ve süt ürünleri kalsiyum ve D vitamini yönünden varlıklı bulunduğu amacıyla osteoporozun da engellenmesini sağlar.

 

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir