Osteoporoza Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Osteoporoza Ne iyi Gelir

Osteoporoza Ne iyi Gelir, Osteoporoz halinde kemik sağlığının korunması amacıyla derli toplu olarak egzersiz yapılması önerilir. Genellikle tenis, aerobik, yürüyüş, streç bantları, serbest ağırlık, denge egzersizleri, esneklik egzersizlerinin derli toplu olarak yapılması önerilir.

İyi gelen gıdalar: Kuru erik

Kuru erik de osteoporoz halinde tavsiye edilen gıdalardan biridir. Kendisinde barındırdığı antioksidanlar ile genel sıhhat amacıyla de son derece faydalıdır. Kemik sağlığının korunmasına yardımcı olan bakır ve bor içerir. 10 gün süresince her gün 2 ila 3 kuru erik tüketilmesi önerilir.

Osteoporoza Ne iyi Gelir
Osteoporoza Görsel

İyi gelen yiyecekler: Elma

Osteoporoz amacıyla tavsiye edilen bir başka gıda elmadır. Elma içerdiği liflerin yanı sıra flavonoidler, polifenoller ve başka antioksidanlar içerir. Var olan inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur ve kemik yoğunluğunu artırır.

Elma kullanımı kemiklerin güçlenmesine yardımcı olurken aynı vakitte kasları güçlendiren bor da içerir. Osteoporozun önlenmesine yardımcı olur ve durumun semptomlarını azaltır. Her gün en az 1 adet elma tüketilmesi önerilir.

İyi gelen bitkiler: Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı da tavsiye edilen etkili çözümlerden biridir. Östrojen eksikliğini tersine çevirmeye yardımcı olurken aynı vakitte kemik yoğunluğunu azaltır. Kemik kaybını engel olur ve içerdiği bileşikleri ile kemik yapısının onarılmasını sağlar.

5 yemek kaşığı saf hindistan cevizi yağı her gün derli toplu olarak tüketilebilir.

Alternatif olarak hindistan cevizi yağı büyülenen alana uygulanır. Cilde hafifçe masaj yapılır. Bir süre bekletilir ve su ile durulanır..

Yeterli demir alınmaması sonucu oluşan osteoporoz ciddi bir rahatsızlıktır. Tedavi edilmez ise ciddi duruş bozukluklarına yol açabilir.

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir