ödem bitkisel tedavisi

Ödeme Ne iyi Gelir ?

SON GÜNCELLEME: Mart 4, 2018

Ödeme Ne iyi Gelir, ödem nasıl geçer ,ödem nedir ,ödem tedavisi hakkındaki bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz?

Ödem Nedir?

Ödem her bireyin dönem dönem yaşayabileceği bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüzdelik oranlara baktığımız da erkeklere nazaran bayanlar da daha çok ödem problemi görülmekte olup bunun nedeni olarak da regl dönemi açıklanmaktadır.

 

Ödeme Ne İyi Gelir

El, yüz, ayak, karın, göz şişkinlikleri en çok şikayet edilen bölgeler olarak karşımıza çıkmaktadır. Çok fazla hareketsiz kalmak, aşırı uyuma ve uyuşukluk hali ödeme neden olabileceği gibi çok fazla tuz tüketimi de vücutta su tutar ve bu nedenle ödem problemi yaşanabilir.

Ödem Nasıl Geçer

Karaciğer, böbrek ve kalp gibi rahatsızlıklardan kaynaklı bir ödem problemi yaşanıyor ise ilk olarak bu hastalıkların tedavisi gereklidir ve ancak bu aşamadan sonra ödem problemi ortadan kalkar. Bunun dışında herhangi bir sağlık sorunu dışında ödem sorunu yaşanıyor ise karahindiba, maydanoz, mısır püskülü, alıç ve dul avrat otu gibi şifalı bitkilerin kullanımı ile vücuttan ödem atılabilir. Günde 1 bardak karahindiba çayı içerek vücutta ki ödemi çözebilirsiniz. Bunun yanı sıra salatalar da ve tek olarak maydanoz tüketebilirsiniz. Ayrıca maydanoz saplarını kaynatıp demleyip günde 2 bardak tüketmekte vücutta ki ödemin atılmasına büyük fayda sağlayacaktır. Mısır püskülünü de kaynatıp ardından süzerek çay olarak tüketimini sağlayabilirsiniz. Hem idrar yollarını açacak hem de vücutta ki ödemi kısa süre içinde atacaktır. Bu bitkilerin kullanımı sırasında tuz tüketimini azami hale getirmeli ve bol bol hareket etmelisiniz.

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir