Nezle Olduğumuzda Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Nezle olduğumuzda ne iyi gelir?

Nezle Olduğumuzda Ne iyi Gelir,Burun Duşu: Yaşanan nezle sırasında bazen burun kururken bazen ise durmadan akar. Bu zor durumdan kurtulmanın yolu ise burun deliklerinden su çekerek duş aldırmaktır. Özellikle eczanelerden temin edilebilecek deniz suyu olarak bilinen preparatları burnunuza çekerek önce yıkayıp sonrasında ise boşaltım sağlayabilirsiniz.

Nezle OlduğunuzdaDuş Alabilirsiniz

Mesela burun tıkanıklığı olayından rahatsız iseniz, daha fazla zaman harcamadan küvetinizi sıcak su ile doldurarak içine ökaliptus, mentol, keki gibi yararlı bitkilerin yağlarından bir iki damla damlatarak küvete girmenizin, eskisine oranla kolay nefes alıp vermenizi sağlayacaktır. Fakat sıcak suyun içerisinde gerektiğinden uzun süreler kalarak üşütmemeye dikkat ediniz.

nezleye ne iyi gelir
nezleye ne iyi gelir

Nezle İçin Vitaminler

C Vitamini Ve Çinko Takviyesi Alın: Mesela burnunuz ve boğazınız huylanmaya başladıysa anında C vitamini ve Çinko İlavesi alırsanız henüz daha fazla hastalanmadan nezleden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Yapılan Bilimsel araştırmaların sonucuna göre soğuk algınlığı hastalığının önüne geçmek için 4-5 gün içerisinde 3 veya 6 gram kadar C vitamini ve 120 mg kadar çinko ilave edilmesini tavsiye ediyoruz.

Tavuk Suyu Çorba İçebilirsiniz: Soğuk kış aylarında soğuk algınlığının bilindik en iyi çaresi ve ilacı eski günlerde olduğu gibi bugünlerde de yine tavuk suyu ile hazırlanan çorbalardır. Yapılan bir araştırma sonucuna göre tavuk suyu çorbanın solunum yollarını açması ile birlik de vücut ısısını da en üst düzeylere yükselterek hastalık sonucunda ortaya çıkan eklem rahatsızlıklarını en az dereceye düşürdüğü kanıtlanmıştır.

Nezle

özellikle kış aylarında kaşılaşılan bir rahatsızlıktır. Ciddi bir rahatsızlık olmamasına rağmen günlük hayatta baş belası olabilmektedir. Özellikle sosyal yaşantıda birtakım olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir.

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir