Migrene Ne iyi Gelir
Migrene Ne iyi Gelir

Migrene Ne iyi Gelir ?

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Migrene Ne iyi Gelir
Migrene Ne iyi Gelir

Migrene Ne iyi Gelir , Migren nasıl geçer , migren atağı , migrene iyi gelen bitkisel çözümler ve cevapları .

 

Migren belli zaman dilimleri içerisinde tekrarlayan baş ağrılarıdır. Normal bir baş ağrısından daha şiddetli bir şekilde gelişebilir. Krizler şeklinde yaşanmaktadır. Migren ataklarını ne engeller sorusuna cevap vermek için size harika bir liste hazırladık. Aşağıda yazan bitkisel ürünleri kullanarak migren ataklarını dindirebilirsiniz.

 

Migrene Ne iyi Gelir
Migrene Ne iyi Gelir

Migrene Ne iyi Gelir ?

Kahve ile Migren Ataklarını Dindirme

 

Kahve içerisinde bulunan kafein maddesinin migren ağrısına iyi geldiği saptanmıştır. Migren atağınızın yaklaştığı andan itibaren 1-2 saat arayla birer fincan kahve içmeniz migren ağrınızı azaltacaktır. Kafeinin ağrı dindirici etkisi sayesinde baş ağrınızı dindirebilirsiniz.

 

Elma Sirkesi İle Migren Dindirme

Elma sirkesinin en büyük özelliği kemik ağrısını azaltmasıdır. Ayrıca elma sirkesinin tansiyon düşürücü etkisi de bulunmaktadır. Bir bardak suya bir kaşık elma sirkesi ekleyip karıştırdıktan sonra içebilirsiniz.

 

Nane ile Migren Dindirme

Nanenin anti inflamatuar özelliği bulunmaktadır. Bu sayede sinirleri yatıştırır. Yatıştırılan sinirler baş ağrısının dinmesine ya da azalmasına sebep olur. Stres kaynaklı migren atakları için faydalı olabilir.

 

Biber ile Migren Dindirme

Biber kan dolaşımını artırma özelliğine sahiptir. Migren ataklarının temel sebebi, başınızdaki damarların sıkışmasıdır. Kan dolaşımı basıncı artınca, sıkışan damarlar açılacağından ötürü migren ağrısını dindirebilir. Ayrıca kapsain isimli madda ihtiva eder. Bu maddenin ağrı kesici özelliği bulunur. Ilık bir bardak suya bir çay kaşığı acı biber koyup karıştırdıktan sonra için, ağrılarınızın dindiğini hissedeceksiniz.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir