Migrene Alternatif Çözüm : Botox

SON GÜNCELLEME: Ekim 5, 2018

Migrene Alternatif Çözüm : Botox

Botox nasıl yapılır, botox ne işe yarar diye soruyorsanız buyrun yazımıza. Yaşlanma etkilerini azaltan, geciktiren, kırışıkları gideren kozmetik işleme botoks denir. “Colostridium botulium” isimli bakteriden elde edilen ve yıllardır kullanılan başarılı bir yöntemdir.  Orta ve derin kırışıkları gidermede kullanılır ve cerrahi işlemler sınıfına girmeyen kozmetik uygulamasıdır.

Cilt kırışıklarının giderilmesinin yanı sıra aşırı terleme (hiperhidrosis), şaşılık gibi göz problemleri ve bazı spastik kas problemlerinin de tedavisinde kullanılır.

Botoks uygulamasında istenilen bölgedeki sinirlere uygulanan enjeksiyon sayesinde o bölgedeki sinirler sınırlanır ve kırışıklar kısa bir süre içinde kaybolur. Hastalar bu kasların tamamen felç olmasını istemediğinden yavaş ve aşamalı bir uygulamayla kısmi felç sağlanır. Oldukça kolay ve güvenilir bir yöntemdir.

Botox kimlere yapılmaz ?

Nöromüsküler rahatsızlığı olanlar ve kanama problemleri olan hastalar botox için uygun aday değillerdir. Hamilelerin ve emzikli kadınların ise bu süreçlerde botoks yaptırmaları uygun değildir. Bunların haricinde 18-65 yaş arasındaki herkese yaptırılabilir. Botox sonrası hafif ve geçici bir morluk görülebilir. Kısa süreli bir baş ağrısı harici yan etkileri yok denecek kadar azdır.

Tedavi süreciyle ilgili tedaviye başlamadan önce doktordan bilgi alınmalı, olası tüm durumlar göz önünde bulundurulmalıdır. Botoks işlemi yaklaşık olarak 15 dakika sürer ve neredeyse hiç acı hissedilmez.Etkisi 2 hafta sonra gözlenmeye başlar.

En sık botoks uygulanılan bölgeler göz çevresi çizgileri, boyun çizgileri, ağız çevresi çizgileri, alın yatay çizgileri ve kaş ortasındaki çizgilerdir. Enjeksiyon sonrasında kişinin günlük hayatına devam etmesinde sakınca yoktur.

Hastaların en sık sorduğu sorular ise tedavi sonrasında yüzün doğal görünüp görünmeyeceğidir. Bununla ilgili hekimle danışarak tedavinin dozu ayarlanmalıdır

Botoksa erken yaşta başlamak daha iyi sonuçlar verirken geç yaşta yapılan tek başına botoks işlemi yeterli değildir. Dolgu maddesi enjeksiyonu, peeling tedavisi ve lazer işlemleri geç yaşta yapılan botoksun daha iyi sonuç vermesini sağlar.

Uzman kişiler tarafından yapıldığı sürece botoks işleminin ciddi riskleri yoktur.Tedaviden sonra işlem gören bölgeyi ovalamaktan kaçınılmalıdır.

Botoks, kozmetikte kullanıldığı kadar hiperhidrosis denilen aşırı terleme hastalığı tedavisinde de kullanılır.Bu işlemde yaklaşık olarak 15 dakika sürmekte, tedaviden 1 hafta sonra etkisi gözlenmektedir ve 6 ila 9 ay arası etki devam etmektedir.

Botox Fiyatları 2017

Botoks işleminin maliyeti yapılan yere göre 400-1000 tl arası değişmektedir. Daha detaylı bilgi ve fiyat almak isterseniz (Myra Estetik, Lazer Epilasyon, Botoks, Meme ve Genital Estetik Merkezi) sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir