mide ağrısına ne iyi gelir

Mide ağrısına ne iyi gelir

SON GÜNCELLEME: Temmuz 29, 2018

Mide ağrısına ne iyi gelir, mide ağrısı nasıl geçer, mide ağrısına bitkisel çözüm, mide ağrısına iyi gelen çaylar, mide ekşimesi nasıl geçer.


Mide ağrısı insanların gündelik yaşantılarında çok büyük engellere neden olabilecek bir rahatsızlık. Mide ağrısına ne iyi gelir bu makalemizde inceleyeceğiz. Mide ağrısı çok ciddi hastalıkların belirtisi olabileceği gibi yediğiniz bir şeyden rahatsızlık sonucu da oluşabilir. Mide ağrısı ani bir başlangıç yada süre gelen bir ağrı ile oluşabilir. Mide ağrısını nasıl geçireceğimizi, nasıl hafifletebileceğimizi, makalemizde inceleyelim.

Mide ağrısı Nedenleri

Akut bir hastalık buna sebep olabilir. Hastalıkların dışında yediğimiz yiyecekler temel faktörler arasındadır. Bol yağlı yiyecekler hassas midelerde çok büyük sancılara neden olabilir. Sindirilmesi zor besinler mide ve karın ağrısına neden olabilir. Midede salgılanan enzimler sindiremediği için daha fazla asit salgılanır ve bu midenizi rahatsız eder. Bol baharatlı yiyeceklerde mide dokunuzu tahriş edebilir. Bol acıdan uzak durun. Asit gazlı içecekler mide duvarında tahriş ve hassasiyete neden olabileceği için gazlı içeceklerde aşırıya kaçmayın. Aşırı alkol, hareketsiz bir yaşam, su ihtiyacının uzun süre karşılanmaması, mide ağrısına neden olabilir.

Mide ağrısına ne iyi gelir

Mide ağrısına iyi gelen ilaçlardan önce başvurabileceğiniz bir kaç bitkisel çözüm veya yöntem paylaşıyoruz. İlaç kullanımı doktor denetiminde yapmanızı tavsiye ederiz. Aşağıda mide ağrısına bitkisel çözümler, çaylar, besinleri listeledik. Mide ağrısını kesin olarak ortadan kaldırmak için aşağıdaki çözümleri not alınız. Özellik yediğiniz yiyeceklerle mide ağrısını ortadan kaldırabiliriz. Mide aslında çok dayanıklı bir organ olmasına rağmen bazen hassaslaşıyor ve mide ağrısına neden olabilir. Yapılan araştırmalar sonucu mide ağrısına ne iyi gelir aşağıda verilmiştir. Bu bilgiler tamamen özgün ve bilimseldir güvenle uygulayabilirsiniz. Doktor gözetiminde olmasını öneririz.

limon
limon

Mide ağrısına iyi gelir ; Kimyon Limon

Kimyon asit baz oranını dengeleme görevini yerine getirir. Midenizde aşırı asit sonucu bir ağrı var ise kimyon sorununuza çare olabilir. Limonun içerisinde bulundurduğu C vitamini mide sıvısı içerisindeki serbest dolaşımı engelleyebileceği için limon ve kimyonu karıştırarak bir çözüm oluşturabilirsiniz. Yarım bardak limon suyuna göz kararı kimyon ekleyerek içiniz. Mide ağrısına bitkisel çözüm olacaktır. Mide ağrısını geçirmek için kimyon ve limonu ayrı ayrı tüketebilirsiniz.

mide ağrısına ne iyi gelir yoğurt
mide ağrısına ne iyi gelir yoğurt

Mide ağrısına iyi gelir ; Yoğurt

Yoğurt mide rahatsızlıklarında kullanabileceğiniz bir çözümdür. Yoğurt sindirimi kolaylaştırdığı için hazımsızlık sorununa da çözüm olacaktır. Hazımsızlık ve sinirim yavaşlığı nedeniyle oluşan mide ağrısına çözüm olacaktır. Normal öğünlerde yoğurt tüketmeniz sindirimi kolaylaştırır ve mide ağrısına ne iyi gelir sorunuza cevap olabilir.

papatya çayı
papatya çayı

Mide ağrısına iyi gelir ; Papatya çayı

Papatya sağlık sorunlarının bir çoğunda etkilidir. Mide kaslarının kasılması sonucu oluşan mide ağrısına papatya çayı öneririm. Papatya çayı mide kaslarının gevşemesine yardımcı olarak mide ağrısını bitkisel olarak çözer. Papatya çayı ile mide ağrısı ortadan kalkacaktır. Papatya çayı ile mide ağrısına ne iyi gelir sorunuza cevap bulabiliriz.

süt
süt

Mide ağrısına iyi gelir ; Süt

Süt mideyi yatıştırır. Sindirimi kolaylaştırır. Mide ağrısına doğal bir çözümdür. Süt tüketimi pH dengesini ayarlar. Her gün yatmadan önce bir bardak süt tüketmeniz gece mide ağrısı yüzünden uyanmak derdinden sizi kurtarabilir. Süt aynı zamanda mide pH değerini ayarlayarak mide sıvısının mideyi delmesine engel olur, yani mide kanaması sorunun yaşanmasını önüne geçer.

tarçın
tarçın

Mide ağrısına iyi gelir ; Tarçın

Mide ağrısının bir diğer sebebi oluşan mide yanması olabilir. Uzun süren bir yanma sonucu ağrılarla devam edebilir. Mide yanması yenilen yiyecekler, aşırı besin alımı, mide yapısının bozulması, aşırı asit tüketimi, mide asit baz dengesinin bozulması, sindirimin diğer organlarında oluşan sorunlar mide yanmasına neden olabilir. Mide yanmasına çözüm olarak tarçın tüketimini kullanabilirsiniz. Tarçın tüketimi mide yanmasına iyi gelir, mide yanmasının ortadan kalkması mide ağrısına iyi gelir. Mide ağrısına ve yanmasına doğal bitkisel bir çözüm üretebilirsiniz.

karnabahar
karnabahar

Mide ağrısına iyi gelir ; Karnabahar

Mide ağrısının oluşma nedenlerinden birisinin yanma olduğundan bahsetmiştik. Mide yanması aşırı asit kullanımı olabilir. Mideyi asitlere karşı korumak için karnabahar kullabilirsiniz. Karnabahar bir bakıma doğal mide koruyucudur. Karnabaharı kaynatarak kullanmanız midenizin yanmasına sebep olacak asitlere karşı mideyi korur. Doğal mide korucuyu olan karnabahar mide ağrısına iyi gelir.

elma-sirkesi
elma-sirkesi

Mide ağrısına ne iyi gelir ; Elma Sirkesi

Mide ağrısı ve mide yanmasına ne iyi gelir olarak baktığımızda elma sirkesi bir ilaçtır. Elma sirkesi midenin asit baz dengesini korur. Midenin doğal yapısını koruyarak mide duvarlarının zarar görmesini engeller. Midenin kendi doğal sıvılarından etkilenmemesi için mide duvarı ve çevresi özel bir zarla korunur elma sirkesi bu zarın yapısını ve dengesini korur ve iyileştirir. Yemeklerinizde salatalarınızda elma sirkesi kullanmak mide ağrısı ve mide yanmasına iyi gelir

 

muz
muz

Mide ağrısına iyi gelir ; Muz

Öğünler arasında muz tüketmek mide ağrısına ve yanmasına iyi gelir. Muz mide enzimlerinin üretimi ve dengesinde önemlidir. Muzun yapısal olarak mide hücreleri ile uyumlu olduğu bilimsel bir gerçektir. Mide enzimlerinin görevi, midedeki besinlerin eritilmesi ve sindirilmesidir. Bu enzimler midenin sağlığını kaybetmesi ile birlikte midenin kendisine de zarar verebiliyor. Bu zararlar zaman zaman mide kanaması gibi çok ciddi bir sorun oluşturabiliyor. Mide kanaması veya iç kanama en riskli kanamadır. Hem fark edilmesi hemde müdahalesi çok zordur. Kullandığınız ilaçlar bile midenizin yapısını bozabilir. Mide koruyucu ilaçlar bulunmaktadır. Ancak doğal mide koruyucular kullanmanızı tavsiye ederim. Muz doğal mide koruyucusudur. Mide ağrısına ve mide yanmasına ne iyi gelir derseniz muz ve yukarıda sıraladığımız diğer besinler doğal mide koruyucu olarak sıkıntınıza çözüm olabilir.

Mide ağrısı ve mide yanması ortadan kalkmaz ise bir doktora başvurunuz. Mide ağrısı insan beslenmesini etkileyebilir. Kilo kaybına iştahsızlığa, uykusuzluğa neden olabilir. Çok şiddetli ve ani başlayan mide ağrısı mide kanamasını gösteriyor olabilir. Sağlıklı ve düzenli beslenerek mide ağrısına çözüm bulabilirsiniz.

şiddetli mide ağrısına ne iyi gelir
mide ağrısı nasıl geçer
mide ağrısına ne iyi gelir kadınlar kulübü
mide ağrısına ne iyi gelir uzmantv
mide ağrısına ne iyi gelir ekşi
mide ağrısına iyi gelen bitkiler

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

7 Yorumlar

 1. Midem cok ağrıyor iki yıl boyunca bir sürü ilaç kullandım ama yinede ağrısı kesilmedi .endeskopiyede girdim ama hiç bir ise yaramıyor midem hergun agriyor sabahları acıyla uyanıyorum .ilaç da kulanıyorum geçmiyor lütfen yardımcı olun

 2. Sabahlari kavalti yaptimda midem cok agriyo

 3. Benim midem iki yildir ağiriyor 45 yaşindayim ne yapmam gerikiyor

 4. Özellikle kış mevsiminde sıkça karşılaştığımız rahatsızlıklardan biri olan mide ağrısı için evde ne yapılır diyorsanız şimdi size mide ağrısına faydalı olan bitki ve bitki tedavilerinde açıklayacağız. Öncelikle hepimizin bildiği nane limon çayı mide nezlesine çok faydalıdır. Fakat nane limon içtim ve hala mide ağrısı geçmiyorsa bakın başka hangi bitkiler buna yararlı olabilir

         Mide ağrısına ne iyi gelir. Mide ağrısına iyi gelen bitkiler
               Limon kabuğu
               Acı biber
             Zencefil
                    Papatya
          Ihlamur
             Adaçay
                 kekik otu
                yeşil çay
              kuşburnu
          
          Mide ağrısına bitkisel tedavileri:

            1. Nane-Limon Tedavisi:

  Hemen hemen hepimizin bildiği nane-limon çayı mide ağrısı için önemli ilaçtır diyebiliriz. Nane-limon çayı hazırlamak için, cezveye bir bardak su koyun ve içine 1 çay kaşığı nane ekleyin. Yarım limon yıkayıp suyunu sıkıp kabuğunu da ikiye kesip cezveye ekleyin. 3 dakika kadar kaynatın. İçine isteğinize göre 1 çay kaşığı bal ekleyip için …

  2. Karma Çay:

  Bir bardak kaynar suyun içine zencefil, papatya, ıhlamur, ada çayı atıp 5 dakika kadar demleyip içerseniz mide ağrısı rahatsızlığına iyi gelir olacaktır.

          3. Kara biber Tedavisi:

  Bir fincan kaynamış sıcak suyun içine bir çay kaşığı karabiber ekleyip içmek mide ağrısına iyi gelen bitkilerden.

     4. Kekik otu Tedavisi:

  İnce doğranmış kekik otu bir şişenin tamamına doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde saklanıyor, mide ağrısına iyi gelmesini içim iyice çalkalayıp süzülerek tüketilebilir

 5. 10 gün boyunca düzenli olarak günde 3-4 bardak karahandiba çayı tüketmeniz mide ulseri ağrılarına faydalı gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir