Mide Ağrısına iyi Gelen Yiyecekler

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Mide Ağrısına iyi Gelen Yiyecekler

Mide Ağrısına iyi Gelen Yiyecekler, Yaşadığımız yüzyılın her yüz kişiden doksanını muzdarip eden. ve hayatı kabusa çeviren Mide ağrısından ve ona iyi gelen yiyeceklerden bahsedeceğim. Günlerin koşuşturmasından, okul stresinden, annelik görevinden, ruhsal hallerimizden dolayı gün içinde ne yiyor ne içiyoruz? Kim bilir o yiyecekler yağlı mı şekerli mi?

Beslenme konusunda her bayanın ve her bireyin hassas olması gerekirken bu hiç önem vermediğimiz konu oluyor. Midemiz bize dost olmak isterken biz ona acı çektiriyoruz ve midemizin acı çekmesi bizim de acı çekmemiz anlamına geliyor. Hepimizin mide yanması, mide ekşimesi, gastrit, reflü, ülser, mide kanseri gibi çeşitli hastalıklara sahip olma riski var. Mide ağrısı çekiyor ve bu durumdan oldukça bıkkın mısınız?

Mide Ağrısına iyi Gelen Yiyecekler
Mide Ağrısına iyi Gelen Yiyecekler görsel

Mutlaka doktorunuza bu konuyu danışmalısınız fakat bu yazımda mide ağrılarınıza iyi gelen yiyeceklerden söz edeceğim. Umarım yardımım dokunur. Öncelikle marketlerden alınan hazır gıdaları çok sık tüketiyorsanız bu durumu azaltmalısınız, ağır baharatlı, aşırı yağlı, şekerli ve tuzlu ürün tüketiyorsanız da bu ürünleri azaltmanız gereklidir.

Hazır gıdaların içerisinde bulunan maddeler mideye oldukça zararlıdır. Hızlı bir biçimde mide yanması yapabilmektedir. Evinizde ve sofranızda ise hazırlayacağınız yemeklerin de az yağlı, az şekerli, az tuzlu olmasını öneririm çünkü mide ağrılı günler geçiriyorsanız hafif gıdaları tercih etmelisiniz. Günün geç saatlerinde yemek yememeyi tercih etmelisiniz. Geceleri sindirim hızı düşer ve daha çok hazımsızlık yaşayabilirsiniz.

Midenizde ağrı hissediyorsanız hazımsızlık zorlaşır ve mide içerisinde asit çoğalmış demektir. Yiyeceğiniz yiyecekler mide asidini yatıştırmalı. Bu yiyeceklere örnek vermek gerekirse; ekmek, muz, karnabahar, lahana, ıspanak, az yağlı pirinç pilavı, haşlanmış tavuk, derisiz haşlanmış tavuk, maydanoz, tarçın gibi yiyecekleri örnek verebilirim. Midemizin dostu ise kesinlikle bitkilerdir.

Bitkilerden elde edilen çaylar kesinlikle midemizin rahatlamasına yardımcı olacaktır. Papatya çayı, zencefil çayı ağrıların ilacıdır. Midenizin yatışmasını sağlayacaktır. Beslenme şeklimize çok dikkat etmeliyiz ve midemize, kendimize daha fazla zarar vermemeliyiz. Sağlıcakla Kalın..

 

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir