Mantara Bitkisel Çözüm

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Mantara Bitkisel Çözüm

Mantara Bitkisel Çözüm, mantara bitkisel çözüm, mantar için bitkisel formüller, mantar kürü, mantar için bitkisel yağlar, mantar hastalığını şifalı bitkiler ile yapacağınız, bitkisel kürler ve bitkisel yağlar ile tedavi edebilirsiniz. Mantar genel olarak en çok yaz aylarında ayaklarda görülür. Havuz ve denizden olabildiği gibi sıcak havalarda ayağın kapalı ayakkabının içinde pişmesi de mantara yol açan nedenlerdendir. Mantar, nemli ve sıcak ortamları sever, bulaşıcı bir hastalıktır. Mümkün olduğu kadar çabuk tedavi edilmesi gerekir. İşte mantar için bitkisel formüllerimiz.

Mantara Bitkisel Çözüm
Mantara Bitkisel Çözüm görsel

Keklik otu yağı: Mantarlı bölgeyi sabun ve suyla yıkayın ve durulayın. Pamukla bölgeye keklik otu yağını uygulayın ve hava alması gerektiği için kesinlikle üstünü kapamayın. Günde iki defa yapmanız gerekir.

 

Ayak parmaklarının arasını yarım limonla ovunuz. Dinlenmesi için bir leğene su oyun ve içine 1 çorba kaşığı kaya tuzu atın. Ayrıca bu suya 1 çorba kaşığı da kına ekleyebilirsiniz. Yarım saat, 45 dakika kadar ayaklarınızı bu suyun içinde tutun. Daha sonra çıkartıp iyice kurulayın.

 

Ayaklarınızı örtecek kadar bir kovaya su koyun. Suyun içinde 2 çorba kaşığı çay ağacı yağı ekleyin. Ayaklarınızı bu suda 10 dakika bekletin. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ayaklarınızı hiç nem kalmayacak şekilde kurutmaktır.

 

Sarımsak dilimleri ya da suyu kullanın. Mantar olan bölgeye sarımsağı dilimleyerek koyun ya da sarımsak suyunu sürünüz. Ardından çoraplarınızı giyebilirsiniz.

 

Lavanta yağı mantar hastalığına iyi geliyor. Lavanta yağını akşamları ayaklarınızda mantarlı olan bölgeye masaj yaparak, sürebilirsiniz.

 

Aloe vera jeli kullanın. Aloe vera mantarın bulunduğu bölgeyi temizler.

 

Aynı safa bitkisini kaynatın ve suyunda ayaklarınızı 45 dakika süre ile tutun, faydasını göreceksiniz.

 

Sıcak suyun içerisine 2 damla kekik, 2-3 damla çay ağacı yağı, 2-3 damla sardunya yağı ekleyin ve ayaklarınızı suda bekletin.

 

Elma suyu sirkesi: 1 bardak elma suyu sirkesiyle, 1 bardak sıcak suyu karıştırın ve seramik veya cam kaseye dökün. Mantarlı bölgeyi 10 dakika içinde bekletin ve sıcak suyla yıkayıp, her gün tekrarlayın. İyileşmesini hızlandırmak içinse bölgeyi elma suyu sirkeli ve sıcak sulu pamukla bandajlayın. Tüm gece bekletin sabah çıkarın ve tekrar aynı işlemi uygulayın.

 

Adaçayı yağı ve aynı safa yağı karıştırılır, mantar olan bölgeye yedirilerek sürülür. Bu bitkisel çözümler ile mantar hastalığınızın önüne geçebilir, kendinizi koruyabilir, ayak sağlığınızı kontrol altına alabilirsiniz. Sağlıklı günler, diliyoruz.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir