Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

SON GÜNCELLEME: Ağustos 30, 2017

Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Makyaj Malzemeleri Nelerdir? Makyaj malzemeleri bir kadının çantasında en başta bulabileceğiniz ürünlerdir. Gün içerisinde yüzümüzdeki makyajı devamlı olarak tazelediğiniz makyaj malzemeleri makyaj yapmaya yeni başlayan bayanlar için oldukça karışık ve anlamsız gelebilir. Bu nedenle makyaj malzemeleri nelerdir diye soracak olursanız, bu malzemeleri öğrendikten sonra size ne kadar anlamlı gelebileceğini söyleyebilirim.

Bir kadının günlük hayatta kullanabileceği makyaj malzemeleri nelerdir? Bir kadın günlük hayatta öncelikle yüzüne göz altı kapatıcı olan pudra ve fondöten sürer. Gözlerin altına önce pudra daha sonra da fondöten uygulanmaktadır. Yine göz makyajında gözleri renklendirmek amacıyla far, kirpikleri ön palan çıkartmak için rimel, gözlerin ön plana çıkması içinde eyeliner ve göz kalemi kullanılmaktadır. Gözleriniz küçükse ve büyük göstermek istiyorsanız aydınlatıcı da kullanabilirsiniz. Yüze sürülen fondötenler ve BB krem yüzün donuk ancak ön plana çıkmasını sağlar. Donuk göstermesi hiç önemli değil çünkü allık yardımıyla yüzü canlandırabilir ve elmacık kemiklerini ön palana çıkartabilirsiniz. Dudak kalemi de dudakların ön plana çıkması için oldukça önemlidir. Dudak kaleminin üzerine ruju sürdüğünüz zaman dudaklarınız kendini gösterecektir.

Makyaj Malzemeleri Nelerdir
Makyaj Malzemeleri Nelerdir

Makyaj Malzemeleri İsimleri

Makyaj malzemeleri her kadında farlı bir yere sahiptir. Bazı makyaj malzemelerinin kullanılmasına çok gerek olmasa da, bazıları da çantadan kesinlikle çıkmamalıdır. Her kadından mutlaka bulunması gereken makyajlar yüzü şekillendiren ve lekeleri kapatan makyaj malzemeleridir. Ancak siz makyaj yapmaya yeni başladıysanız ve tüm makyaj malzemelerini öğrenmek istiyorsanız hemen elinize kâğıt kalem almalısınız. Makyaj malzemeleri isimleri her kadının mutlaka bir kere duyduğu ve yabancılık çekmediği isimlerdir. Kapatıcılar hemen hemen herkesin çantasında mutlaka bulunur. Kadınlar makyaj yapmaya ilk başladığında yüzüne kapatıcı sürmekle başlar. Yüzünüze uygun kapatıcı seçmek elbette çok önemlidir.  Eyeliner göz kapağınıza ince bir şekilde çektiğiniz çizgiyi oluşturan etkileyici bir makyaj malzemesidir.

Rimel, makyaj yaptıktan sonra kirpiklerinizin ön plana çıkmasını sağlayan ve dolgun gösteren makyaj malzemesidir. Allık ise yüze makyaj yapıldıktan sonra sürülen pudranın verdiği renksiz görüntüyü kapatmak, yani yüze renk vermek için sürülür. Allığı aynı zamanda elmacık kemiklerinizi belli etmek için de kullanabilirsiniz. Göz ve dudak kalemleri, gözünüzün ve dudaklarınızın çizgilerini belli etmek için kullanılır.  Kaş kalemi ise yüzü en çok şekillendiren kaşların belirgin olmasını sağlar. Göz farı gözün renklemesi ve dikkat çekmesi için kullanılır. Makyaj malzemesi isimlerini biliyorsanız yüzünüze hangisini uygulayacağınızı bilirsiniz.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir