Makyaj izlerine ne iyi gelir

SON GÜNCELLEME: Eylül 8, 2017

Makyaj izlerine ne iyi gelir

Makyaj izlerine ne iyi gelir, Birçok kadın yüzündeki leke ve sivilce izlerini yok etmek, daha güzel bir görünüme sahip olmak için makyaj yapar. Fakat makyajı uygulamanın yanı sıra temizlerken de önem göstermek gerekecektir. Aksi halde cilt dokusuna zarar vermek mümkündür. Makyaj temizleme yapmadan önce cilde uygun makyaj temizleyicilerin seçimi önemlidir. Cildin kuru veya nemli olması, alerjik bir cilde sahip olma ceşitlerine uygun piyasada çeşitli makyaj temizleyiciler, disk ya da kare pamuklar mevcuttur.

makyaj izlerine ne iyi gelir
makyaj izlerine ne iyi gelir

Makyaj Nasıl Temizlenir?

*Makyajı temizlemeden önce seçilen makyaj temizleyici pamuğa dökülür ve uygun hareketlerle cilt silinmeye başlanır. Silme işlemi uygulanırken nazik hareketler yapılmalı ve göz çevresine zarar vermeden işlem devam ettirilmelidir.

*Göz makyajını temizlemek için ayrı satılan losyonları kullanmak önemlidir. Göz makyajında kullanılan rimel katı kıvamlı olduğu için diğer temizleyicilerle silindiğinde göze zarar verme ihtimalinden dolayı tehlikelidir. Makyajı losyonla sildikten sonra Pamuk değişikliği yaparak cilt bir kere daha silinmelidir.

*Makyaj temizleme işlemi bittikten sonra yüz bir sabun veya temizleme jeli aracılığıyla tekrar yıkanmalıdır. Bu yöntemle cilt makyajdan tam olarak arınmış olacaktır.

*Gözenkelerin temizlenmesi açısından tonık işlemi uygulamak da gerekecektir. Kuru ciltler için gül suyu etkili bir toniktir, gül suyu cilde sürülebilir. Yağlı ciltler için ise kozmetik ürünlerin kullanım faydalı olacaktır.

*Göz makyajı kozmetikler yerine  doğal yöntemlerle çıkarılmak istenirse bu işlem için zeytinyağı ve badem yağı etkili olacaktır. Hem işlem daha kısa sürer hem de kaş ve kirpikleri besler.

*Makyaj temizlenirken yumuşak hareketlerle silinmelidir. Ciltte sivilce ve yaralar varsa daha da dikkat edilmelidir aksi halde sivilceler patlayabilir ve daha geniş alana yayılabilirler. Nazik hareketlerle makyajı temizlemek cilt sağlığını korur.

İyi Temizlenmeyen Makyajın Zararları:

Makyajın iyi temizlenmediği durumlarda cilt sorunları ortaya çıkabilir. En önemlisi ciltte sivilce oluşumlarıdır. Makyajın uzun süre yüzde kalması cildin kirli kalmasına sebep olacağından sivilce oluşumunu arttıracaktır. Yine iyi temizlenmeyen göz makyajı sonucunda mikroplar meydana gelecek ve gözde arpacık oluşumu meydana gelecektir. Göz çevresindeki makyajı temizlememenin bir diğer etkisi de kırışıklık oluşumudur. Gözlerde bırakılan maskaralar kirpikleri zayıflatarak dökülmesine sebep olacaktır.

 

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir