Limonun Faydaları Nelerdir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Limonun Faydaları Nelerdir

Limonun Faydaları Nelerdir, Limonun faydalarını saymakla bitiremeyiz. Yüksek tansiyondan tutun da solunum bozukluklarına kadar uzanan yelpazede çeşitli faydaları bulunur. Yanık, obezite, iç kanama, diş problemleri, kabızlık, ateş, hazımsızlık ve boğaz enfeksiyonlarına karşı faydalıdır. Ayrıca saç ve cilt bakımında da kullanılabilir. Limon asidik bir maddedir. Kullanımına dikkat edildikten sonra vücuda faydası pek çoktur.

Limon C vitamini bakımından oldukça zengindir. Bağışıklık sistemini güçlendiren limon, mideyi ve kanı temizlemektedir. Çeşitli uygulama şekilleriyle farklı rahatsızlıkları tedavi etmesi mümkündür. Limonu direkt olarak yemek zor olduğundan genel olarak suyu kullanılmaktadır.

Limonun Faydaları Nelerdir
Limonun Faydaları Nelerdir görsel

Limon Suyunun Faydaları

Limon suyu böbrek taşı konturlarının azalmasını sağlar. Bu yapısı sayesinde böbrek taşlarına karşın etkindir. İdrar söktürücü özelliği vardır. Vücut sıcaklığını düşüren etkisi, yüksek ateşle mücadelede yardımcı olabilir. Vücudu sakinleştirir ve serin kalmasını sağlar.
Limonda bol miktarda C vitamini bulunur. Günde bir adet limn tükettiğimizde vücudumuzun ihtiyacı olan C vitamininin yarısını elde etmiş oluruz. Limon C vitaminin yanı sıra A vitamini e içermektedir. Limon sadece vitamin kaynağı değil, çok zengin potasyum, kalsiyum ve bakır kaynağıdır.

Limonun Faydaları Nelerdir?

Limonun faydaları saymakla bitmez demiştik. Ama biz yine de en öne çıkan faydalarını size aktaralım. Limonun sağlığa faydalı olmasının esas sebebi sahip olduğu vitaminler ve minerallerdir. Limonu zeytinyağı ile karıştırıp içerek faydasını artırabilirsiniz.

Limonun Hazımsızlık ve Kabızlığa Faydası: Limon suyunun sindirim sistemi üzerine faydası çoktur. Hazımsızlık ve kabızlık gibi sorunlarınıza iyi gelir.

Limon Ateşi Düşürür: Limon suyu soğuk algınlığı kaynaklı olan yüksek ateşi düşürür, serinletir ferah verir. Ateşi azalttığı gibi terlemeyi de engeller.

Limonun Dişe Faydası: Limon suyu diş bakımında kullanılır. Taze limon suyu diş ağrısına karşı oldukça etkindir. Ağrı gidericidir. Bunun yanında limon suyu diş etleri için de oldukça faydalıdır. Limon suyuyla gargara yapabilir ya da diş etlerinizi ovabilirsiniz. Limonun asidik olmasından ötürü ağzınızda yara varsa yanma hissi oluşturabilir.

Limonun Yanıklara Faydası: Ciltte meydana gelen yanıkları tedavi etme özelliği olan limon sayesinde yanıkların iz bırakmadan tedavi olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et:

Buğday tohumu yağı faydaları

Buğday Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?Buğday Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesiyle doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir