Limonlu Su içmenin Zayıflamaya Etkisi

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Limonlu Su içmenin Zayıflamaya Etkisi

Limonlu Su içmenin Zayıflamaya Etkisi, Aslına bakarsanız, limonlu su içmenin zayıflamaya doğrudan bir etkisi yoktur. Ancak, dolaylı yoldan oldukça büyük ve etkili katkıları olduğunu söyleyebiliriz. Unutulmaması gereken şey şudur ki; eğer zayıflamak istiyorsanız daha az kalorili yiyecekler tüketmeli ve daha fazla egzersiz yapmalısınız. Tüm bunların üstüne, düzenli olarak tükettiğiniz takdirde limonlu su, metabolizmanızı hızlandırdığından, sindirim sisteminizi düzenlendiğinden ve vücudunuzu toksinlerden arındırdığın dan, kilo verme sürecinizi de kesinlikle hızlandıracaktır.

Uzmanlar günde iki büyük bardak limonlu su içmemizi öneriyorlar. Limonlu suyun önerilmesinin bir nedeni de; suya bir tat ekleyerek, su tüketiminin artması olduğundan, su içerisine sıkacağınız limon miktarını siz kendiniz belirleyebilirsiniz. Ancak, yine de çok az miktarda olmamasına dikkat etmenizi öneriyoruz ki; limonun antioksidan özelliğinden yeteri kadar yararlanabilme fırsatınız olsun.

Limonlu Su içmenin Zayıflamaya Etkisi
Limonlu Su içmenin Zayıflamaya Etkisi görsel

Limonlu suyu hazırlarken sıcak su ya da soğuk su kullanmak tamamen sizin tercihinize bırakılıyor. Sıcak su ile tüketmek metabolizmanızı daha çabuk harekete geçirirken, soğuk su ile metabolizmanızın harekete geçmesi biraz daha zaman alacaktır. Ancak, yine de aralarında muazzam bir farkın olduğunu söylemek mümkün değildir. Eğer suyun içerisindeki limon tadından hoşlanmıyorsanız; sağlığımıza da oldukça yararı olan maden suyuyla birlikte limonu deneyebilirsiniz.

Eğer çok fazla gazlı içecek ya da meyve suyu tüketen biriyseniz, bu içecekler yerine limonlu su içmek kesinlikle kilo kaybına neden olacaktır. Suyun kalorisi olmadığı gibi, limon ise sadece 11 kaloriye sahiptir ki; 168 kalorili portakal suyuyla karşılaştırılınca karşımıza çıkan tablo oldukça net oluyor.

Lifler açısından da oldukça zengin olan limon, aynı zamanda uzun süre tok kalmanızı da sağlayacaktır. Gün içerisinde daha geç açıkacağınızdan, ara öğünleriniz kısıtlı miktarda olacak ve böylelikle aslında en çok kaloriyi aldığımız atıştırmalıklara bir son vermiş olacaksınız. İşin bu tarafından bakıldığında limonlu suyun kilo vermemize hiç bir etkisi yok demek mümkün değildir. Ancak yazının başında da belirttiğim gibi, hiçbir şey yapmayarak, sadece limonlu su içmek sizi hayallerinizdeki vücuda kavuşturmaz.

Limonlu suyun kilo kaybına olan bir dolaylı etkisi daha, size büyük ölçüde enerji veriyor olmasıdır. Normal şartlarda, yürüyüşe çıkmaya veya evde hareketler yapmaya üşeniyorsanız; bu su ile neye uğradığınızı şaşıracağınızı rahatlıkla söyleyebilirim. Size vereceği enerji sayesinde, spor yapmak için kendinizi yorgun hissetmeyeceksiniz ve böylece fit bir vücuda ulaşmak için en önemli adımı kendi isteğinizle atmış olacaksınız.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir