Kuru Saçlar için Maske Tarifi

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Kuru Saçlar için Maske Tarifi

Kuru Saçlar için Maske Tarifi, Saç güzelliği ve bakımı geçmişten günümüze kadınlar için önemli bir yere sahiptir. Saçlarına uyguladıkları çeşitli kremler, doğal saç bakım kürleriyle saçları her zaman ışıltılı ve parlak olsun isterler. Kuru saçlara sahip olan kadınlar ise kuru saçlar için maske aramaktadırlar.

Eğer siz de kuru saç problemiyle karşı karşıyaysanız ve doğal, hesaplı yollardan bu işi çözmek istiyorsanız mutfağınızdaki malzemelerle saçlarınıza ışıltı katabilirsiniz. Bunun yanında doğal yollardan hazırlamış olduğunuz maskeler, kimyasal ürünlere göre saçlarınız için daha iyi olacak ve belki de kimyasal ürünlerden daha iyi bir sonuç elde edebileceksiniz.

Kuru Saçlar için Maske Tarifi
Kuru Saçlar için Maske Tarifi görsel

Kuru saçlar için maske hazırlamak için kullanabileceğiniz temel malzemeler badem yağı, yumurta akı ve zeytinyağı olabilir.

Kuru Saçlar için Doğal Bakım Maskesi ile Sorunlardan Kurtulma

Yumurta akı kuru saçları canlandırması ve saça ışıltı vermesiyle bilinen besinlerin başında gelmektedir. Tüketildiğinde de bir o kadar sağlıklı olan yumurta saçlarınız için de oldukça iyi bir besin kaynağıdır desek yanlış olmaz. Saçlarınızın uzunluğuna göre 1 veya 2 adet yumurta akını bir kâsenin içerisine alarak çırpın.

Üzerine 1 kaşık yağsız yoğurt ekleyin ve saç diplerinizden saçlarınızın ucuna kadar sürün. Hazırlamış olduğunuz bu karışım saç telleriniz üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturacak ve çevresel faktörlere, güneş ışınlarına karşı saçlarını ekstra koruyacak. Kuru saçlar için maskeyi saçınızda yarım saat kadar tuttuktan sonra soğuk suyla durulayın. Asla sıcak su kullanmayın çünkü bu durumda yumurta saçınızda pişecek ve çıkması için çok uğraşacaksınız.

Kuru saçlar için maske tarifleri, kadın bakımı güzelliği, 2015 kadın modası için bizi takip etmeye devam edin

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir