Kuru Göz Sendromuna Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Kuru Göz Sendromuna Ne iyi Gelir

Kuru Göz Sendromuna Ne iyi Gelir, Gözyaşında sorunların oluşması kuru göz sendromu olarak adlandırılır. Kuru göz sendromu denilen kavram gözün yeterince yaş üretememesi olayıdır. Kuru göz sendromuna iyi gelen bazı yiyecekler bulunmaktadır. Uzmanlar kuru göz sendromu için bunların düzenli olarak yenilmesini tavsiye etmektedir.

Kuru Göz Sendromuna Ne iyi Gelir
Kuru Göz Sendromuna Görsel

Su tüketimi:

Su tüketimi kuru göz sendromu için en önemli şeylerin başında gelir. Özellikle yeterince su içmeyen ve bunu önemsememiş kişiler daha çok bu sendroma yakalanmaktadırlar. Kuru göz sendromunun giderilmesi için günde en az iki litre su kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu sayede hastalığın atlatılması sağlanır.

Potasyum içeren gıdalar:

Potasyum tüketimi kuru göz sendromunu düzeltmeyi sağlayan birkaç şeyden biridir. Özellikle bu süreç içerisinde potasyum alımını sürekli arttırmak gerekmektedir. Potasyum içeren gıdalar ise şöyle sıralanmaktadır: muz, kuruyemişler, bezelye, brokoli, kuru üzüm, kavun vs. Potasyum içeren besinlerin kullanımına devam etmek kuru göz sendromuna iyi geldiği belirtilmektedir.

Koyu yeşil yapraklı bitkiler:

Bunun dışında kuru göz sendromuna iyi gelen bitkiler arasında en çok kullandığımız bu bitkiler gelmektedir. Özellikle ıspanak, pazı, lahana gibi bitkilerin tüketimini arttırmak gerekir. Antioksidan içeren bu bitkiler kuru göz sendromuna iyi gelmesiyle bilinmektedir.

Çinko içeren bitkiler:

Çinko açısından bol besinlerde kuru göz sendromuna iyi gelmektedir. Bunlar arasında baklagiller, unlu mamuller, karaciğer gibi besinler gelmektedir. Bunların tüketimine de diğer besin gruplarıyla birlikte devam etmek gerekir.

Birçok insan çok ağlamanın göz kuruttuğunu bilmektedir. Hâlbuki bu çok büyük bir yanlış bilgidir. İnsan saatlerce ve günlerce ağlasa bile göz asla kurumaz. Göz damlası sürekli olarak sentezlenmektedir.

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir