Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır, Cilt problemleri arasında ilk sıralarda kuru cilt oluşumundan kaynaklanan sorunlar yer almaktadır. Bu sorunlarla karşılaşan pek çok insan bu problemlerden kurtulmak için değişik yöntemler denemektedir. İnsanların kuru cilt yapısına sahip olmasına neden olan etkenlerin başında cilt yüzeyinin nemsiz olmasına bağlı olarak gözeneklerin sık ve kapalı olması gelmektedir. Gözeneklerin sıkı ve kapalı olması ise cilt yapısındaki yağ miktarının az olması ve bu durumun da cildin nemsiz kalmasından kaynaklanmaktadır. Kuru cilt yapısına sahip olan bireyler kuru ciltler için özel olarak üretilen ürünlerden faydalanarak cilt bakımını gerçekleştirebilir.

Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır görsel

Kurumuş bir cilt yapısına sahip olan bireylerin bakım için kullanabileceği ilk ürünler dermokozmetik sektöründe yer alan firmaların ürettiği nemlendirici kremlerdir. Uzun süren başarılı laboratuar çalışmaları neticesinde elde edilen bu ürünler, cilt yüzeyinin alt tabakasında meydana gelen yağsızlığın giderilerek cildin yeniden canlanmasına yardımcı olur. Bunun dışında kuru cilt bakımı nasıl yapılır diye merak edenler evlerinde uygulayabilecekleri basit yöntemler sayesinde kurumaya yüz tutan ciltlerini yeniden canlandırmayı başarabilirler. Kuru cilde sahip olan bireylerin bu rahatsızlıkları genellikle protein eksikliğinden kaynaklandığından beslenme düzenlerini değiştirerek yeterli miktarda protein almaları cilt kuruluğunun giderilmesinde yardımcı olacaktır.

Kuru ciltlerin nemlendirilmesi için evde pratik bir şekilde hazırlanabilecek kuru cilt maskesinin uygulanması yararlı olmaktadır. Özellikle kadınların rahatlıkla uygulayabileceği yöntemler arasında yer alan bu yüz maskesi için 1 adet yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı süt kullanılmaktadır. Cilt maskesinin hazırlanması esnasında kullanılacak olan yumurtaların doğal ortamda yetişmiş tavuk yumurtası olmasına dikkat edilmelidir. Doğal yumurtaların protein miktarı fazla olduğu için cilt yüzeyinin ihtiyaç duyacağı düzenli protein ihtiyacını karşılayacaktır. Maskenin yapımı sırasında kullanılacak olan zeytinyağının ise sızma olmasına dikkat edilmelidir. Zeytinyağı cilt yüzeyinin ihtiyaç duyacağı E vitamini sağlamaktadır. Maskenin yapımı sırasında kullanılacak son ürün olan sütün de doğal olmasına özen gösterilmesinin ardından tüm malzemeler küçük bir kapta homojen olacak şekilde karıştırılıp cilde sürülebilir.

 

Ayrıca kontrol et:

Felçli Hastalar Ne Kadar Yaşar

İÇİNDEKİLER Felçli Hastalar Ne Kadar YaşarFelcin Nedenleri NelerdirFelçli Hastalar Ne Kadar Sürede İyileşirFelç Belirtileri Nelerdir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir