Kurdeşene Ne İyi Gelir ?

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Kurdeşene Ne İyi Gelir
Kurdeşene Ne İyi Gelir

Kurdeşene Ne İyi Gelir Kurdeşen halk arasında bilinen kaşıntı ile karakterize bir hastalıktır. Tıp dünyasında ise ürtiker olarak bilinir. Stres, zor yaşam ve çalışma koşulları, beslenme bozukluğu ya da sağlıklı beslenememe gibi nedenlerden kaynaklanır. Vücudun herhangi bir bölgesinde çeşitli şekiller göstererek ortaya çıkabilir. Deride balık pulu gibi bir görünüm oluşur. Kaşıntı ve kızarıklık ile kendini gösterir. Stresli yaşam koşulu ve özellikle beslenme bu hastalığı ciddi oranda tetikler. Kaşınma arttıkça ve siz kaşıdıkça vücudun çeşitli bölgelerine de dağılma oranı artar. Bazı meyveler ürtiker oluşumunu tetikler. Bu meyveleri tüketmemekte sizler için fayda olabilir. Mandalina, portakal gibi meyveler ürtikeri bizzat tetikler. Baharatlı ve asitli yiyecekler, fast food ürünlerini tüketmek ürtikeri artırarak sizi rahatsız edecek boyuta gelir.

Kurdeşen Nasıl Geçer

Yumurta gibi protein ürünlerinin çok sık tüketilmesi ürtikeri tetikler. Bu yiyeceklerden uzak durmanız ürtikeri engeller. Bunun dışında stres kaynaklarından uzak durmanız, hatta mümkünse iş ve yaşam koşullarınızı değiştirmeniz eğer ürtiker oluşuyor ise buna iyi gelecektir. Tüm bu uygulamalarınıza rağmen ürtiker geçmiyor ve aksine daha çok ilerliyor ise cildiye doktoruna görünerek muayene olmanız gerekir. Diyetisyen ile işbirliği yaparak ürtiker karşıtı diyetler uygulayabilirsiniz. Meyve diyetleri özellikle ürtiker hastaları için uygulanan özel besin diyetleri ürtikere iyi gelen diyetlerdendir. Hekim muayenesi sonrasında uygulanan tedavi de ürtikere iyi gelecek olan seçenekler arasındadır. Ancak bunun için düzenli olarak ilacınızı kullanmanız ve kontrollere gitmeniz gerekir. Sağlıklı günler dileriz.

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir