Kulunç Ağrısının Nedenleri Ve Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ekim 30, 2017

Kulunç Ağrısının Nedenleri Ve Ne iyi Gelir

Kulunç Ağrısının Nedenleri Ve Ne iyi Gelir , Kulunç ağrısı iki kürek kemiği ve sırtın üst kısmında meydana gelen şiddetli bir ağrıdır. Kas ve kas sistemi bozukluklarının bir sonucu olarak meydana gelir. Hastanın ilk olarak  sert bir hareket yapıp yapmadığı öğrenilir. Kürek kemikleri arasındaki sabit bir noktanın şiddetli ağrıması bu hastalığın belirtisi olarak gösterilir

Kulunç ağrısı her yaşta erkek ya da bayan da   hatta çocukta  çok sık karşılaşılan bir durumdur genellikle badana ve boya işleri yapan kimseler de ,bilgisayar başında çok fazla vakit geçirenler de ,araba  şoförlerinde ,kameramanlar da ,tekstil ve atölye sektöründe çalışanlar da çok sık karşılaşılan bir durumdur.

Kulunç Ağrısının Nedenleri Ve Ne iyi Gelir
Kulunç Ağrısının Nedenleri Ve Ne iyi Gelir görsel

Bunun yanında kişinin stresli ,üzüntülü ,depresyonik ,psikolojik sorunları da bu hastalığı tetiklemektedir. Ağrının altı aydan daha uzun sürmesi oldukça sıkıntılı olarak hastalığın kronikleşmesini sağlar. Hastalık geçici olduğu gibi boyun fıtığı ,akciğer kanserini ,safra kesesi problemleri gibi hastalıkların da habercisi olabilir.

Kulunç ağrısını tedavi etmek için oldukça farklı yöntemler kullanılır. Özellikle yaygın olarak masaj tedavisi oldukça fazla yarar sağlamaktadır. Öncelikle hastalığın neden ortaya çıktığının belirlenmesi asıl amaç olmalıdır. İlerleyen son anlarda fizik tedavi uygulanmasına başvurulabilir. Kuru iğne tedavisi başvurulan diğer bir yöntemdir.

Basit kulunç ağrılarında evde  tedavi yöntemi uygulanmak başvurulan bir yöntemdir. Hafif ve sağlıklı bir egzersiz yapmak ,sıcak ve soğuk kompleks ,kafi miktarda masaj ,bir takım bitkisel yağlarla masaj yaptırmak hastayı rahatlatabilir .

Günlük hayatımızdan en sık klima karşısında oturduğumuz zaman başımıza gelir. Hastaya kesinlikle kulunç kırmak adı altında sert hareketler yapmamalıyız.

 

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir