Kulak Kanamasına Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Kulak Kanamasına Ne iyi Gelir

Kulak Kanamasına Ne iyi Gelir, Kulak zarı insan vücudunun en hassas dokularından biridir. En ufak darbelerden kolayca etikelenebilir ve büyük hasarlara yol açabilir. Bu hasarların ilk belirtileri olarak da kulak kanaması görülebilir. Kulak kanamaları kısa sürede durursa pek bir önemi yoktur fakat kanama ile birlikte ağrı, hassasiyet ve duyma güçlüğü gibi şikayetler görülüyorsa kulak zarının hasarından şüphelenilebilir.

Bazı durumlarda kulak kanaması yırtılma kaynaklı olabilir. Kulağa sert bir cisim sokulması, kulak kirini temizlerken kulak zarına baskı sonucu da kulak kanamaları görülebilir.

Kulak Kanamasında Neler yapılabilir?

Kulak kanaması geçiren kişi sakinleştirilir ve sessiz sakin bir ortama getirilir.

Kulak kanaması hafif seyrediyorsa temiz bir bezle silinir,temizlenir. Ciddi bir kanama mevcutsa kulağa tampon uygulanıp kapatılır.

Hasta bilinci yerinde ise hareket ettirmeden sırtüstü yatırılır, bilinci kapalı ise kanayan kulak üzerine yatırılır.

Kulak Kanamasına Ne iyi Gelir
Kulak Kanamasına Görsel

Kulaktan Kan Gelmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Başlangıçta doktor istemine göre antibiyotik tedavisi uygulanabilir. Beraberinde mukus kıvamını incelten ilaçlar kullanılabilir. Alerjisi olan hastalara ise alerjiye göre ilaç uygulaması yapmak önemlidir. Sakız çiğnemek,balon şişirmek gibi aktiviteler östaki kanalının fonksiyonlarını etkileyeceğinden yararlı olacaktır. Kulak ağrısında şiddetlenme, duyma duyusunda kayıplar söz konusu ve bununla birlikte kanamalar meydana gelmişse kulak zarında hasar meydana gelmiş demektir. Fakat sadece kulak çınlaması şikayeti varsa sakin ve sessiz ortamda kişilere uzun süreli dinlenme iyi gelecektir.

 

 

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir