Klima Boyun Fıtığı Yapar Mı?

SON GÜNCELLEME: Mart 22, 2018

Klima Boyun Fıtığı Yapar Mı? Yaz aylarının vazgeçilmezi olan ve çoğu evde kışında kullanılan klimalar aslında insan sağlığını olumsuz etkileyen birçok özelliğe sahiptir. Özellikle dükkanlarda, ofislerde ve evlerin içerisinde kullanılan klimalar dikkatli bir şekilde kullanılmazsa boyun düzleşmesi ve hatta boyun fıtığına gidecek birçok rahatsızlığa yol açıyor. Boyun kasları özellikle sıcak ve soğuk konusunda çok hassas kaslardır. Boyun kaslarınızın aşırı soğuk ve sürekli olarak esintili bir hava akımı ile karşı karşıya kalması durumunda boyunda yer alan kaslar kendilerini korumak adına spazm adı verilen kasılmalara başlarlar.

Boyun kaslarında spazm meydana geldiği zaman boyun ve sırt bölgesinde tutulmalar meydana gelebilir. Ani boyun tutulması yaşıyorsanız bu yazımızı kesinlikle okumanızı öneririz. Ani başlayan boyun tutulmaları erken teşhis edilip tedavi edilmediği zaman ilerleyen dönemlerde kronik ağrılara yol açabiliyor. Boyun fıtığı ve benzer problemlere sebep olabilir.

Klima Boyun Fıtığı Yapar Mı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Klima çalışan bir ortamda bulunmak zorunda kaldıysanız kendinizi kesinlikle klimanın direkt olarak esintisinin geldiği noktalardan uzak tutmalısınız. Ayrıca klimanın vurduğu noktadan kaçamıyorsanız klimanın üzerinde yer alan panelleri ters yöne çevirebilir veya tavana doğru çevirebilirsiniz. Bu durumda üzerinize gelen esinti kesilecektir.

Ayrıca aşırı sıcak bir ortamdan soğuk bir ortama geçmenizde boyun kaslarınız için büyük zarara neden olabilir. Bu nedene bağlı olarak klimanızı tam soğuk olacak şekilde değil 22-26 derece arası oda sıcaklığı adı verilen derecelerde çalıştırmalısınız.

Eğer araba içerisinde aktif olarak klima kullanıyorsanız aşırı soğuk bir ortam yaratmamalısınız. Ayrıca uzun süreli bir yolculuk yapacaksanız kendinizi rahatsız etmeyen ve çok soğuk olmayan derecelerde çalıştırmalısınız. Klima boyun fıtığı ve boyun düzleşmesi gibi birçok nedene yol açabiliyor. Bundan dolayı klima boyun fıtığı yapar mı sorunuzun cevabı kesinlikle evettir.

 

 

Ayrıca kontrol et:

Günlük Sakızı Nedir, Faydaları Nelerdir

İÇİNDEKİLER Günlük Sakızı Nedir, Faydaları NelerdirGünlük Sakızı Faydaları günlük sakızı zararları günlük sakızı kullanımı Günlük Sakızı Nedir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir