Kızamığa Ne iyi Gelir Neler Yapılmalıdır

SON GÜNCELLEME: Eylül 9, 2017

Kızamığa Ne iyi Gelir Neler Yapılmalıdır

Kızamığa Ne İyi Gelir Neler Yapılmalıdır, Çoğunlukla çocuklukta görülen ve hayatınız süresince 1 ya da 2 kere yakalanacak olduğunuz kızamık hastalığı en ağır enfeksiyon hastalıklarındandır. İlk zamanlarda boğaz ağrısı ve yüksek ateş şeklinde görülen kızamık, gelecek zamanlarda bedeninizin her yerinde lakin en çok yüzünüzde ve karnınızda olacak şekilde kırmızı lekeler oluşmaya başlar. Bu lekeler birkaç gün birleşerek büyük lekeler durumuna geldiği zaman kaşıntılar başlar. Yüksek ateşle devam eden kızamık ilgi görülmediği takdirde ishal, kusma ve baş dönmesi gibi rahatsızlıkları beraberinde getirmekle eş olarak zatürre gibi ateşli hastalıklara da neden olabilir. Kızamık esnasında ateş düşürücü ilaçlar, enerji verici ve bağışıklık sistemini güçlendirici yiyeceklerden faydalanabilirsiniz. Kızamığa Ne iyi Gelir

Kızamığa Ne İyi Gelir Neler Yapılmalıdır

Kızamığa Ne İyi Gelir Görsel

Kızamığa iyi gelen yararlı yiyecekler

Kızamığa Ne İyi Gelir  Su: Vücudunuza bol bol su sağlayarak beden direncini artırıp ateş yükselmelerini engelleyebilirsiniz.

Mercimek: İçinde barındırdığı uçucu yağ asitleri vasıtası ile deriyi güçlendirerek döküntü esnasında meydana gelen lekelerin kaşınmasını engel olan mercimek kızamığa iyi gelir.

Gül: Kızamıktan ötürü meydana gelen lekelerin üstüne gül yapraklarından yapılmış olan kremlerden sürerek döküntülerin daha kısa zamanda gitmesini sağlayabilirsiniz.

Dut: İçinde tespit edilen vitamin ve mineraller ile bedeni ferahlatabilirsiniz. Aynı zamanda ateşi düşüren dut, kızamığa iyi gelir.

Ahududu: Ateş düşürücü ilaçların yapımında kullanılan ahududu bağışıklık sistemine iyi gelerek kızamığın şiddetini azaltmaktadır.

Küçük çocuklarda görülen kızamık, küçük çocuklar için baş belası olabilmektedir. Ancak daha büyük bir sorun var ki daha önce hiç kızamık geçirmeyen insanlar bu çocuklardan kızamık kaparsa ciddi hastalıklar geçirebilir. Bu yüzden doktora başvurmak son derece önemlidir. Kızamığa Ne iyi Gelir

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir