Kırlangıç Otu ve Sağlığa Faydaları

SON GÜNCELLEME: Ekim 11, 2017

Kırlangıç Otu ve Sağlığa Faydaları

Kırlangıç Otu ve Sağlığa Faydaları, Bitkinin toprak üstü aksamından istifade edilir. Çiçeklenme devresinde toplanır ve en kısa zamanda kurutulur. Toplama sırasında eldiven takmak gerekir. Zira bitkinin sütü kaşındırıcı etkiye sahip olduğundan elde yara meydana getirir.

Bitki, bakterisit etkiye sahiptir. Taze sütü, patojen mikroplara karşı bakterisit-bakteri öldürücü ve insektisit-böcek öldürücü etkiye sahiptir. Bu bakımdan safra yolları hastalıklarında istifade edilir. Bitkiden hazırlanan preparatlar, vücuttaki büyük şişliklerin oluşumuna engel olmak için kullanılır. Vereme karşı da kullanılmaktadır. Kramp çözücüdür ve kas gevşeticidir.

Kırlangıç Otu ve Sağlığa Faydaları
Kırlangıç Otu ve Sağlığa Faydaları görsel

Özsuyu; %50 oranında seyreltildikten sonra içilirse, karaciğeri ve kanı temizler, safra kesesi ve karaciğer hastalıklarını iyileştirir. Özsu; nasır, siğil, temriye ve deri hastalıklarında haricen sürülerek kullanılır.

Haricen sütü; deri hastalıklarını ve kanserini iyileştirir. Siğillere sürüldüğü zaman siğilleri söndürür. Safrayı atar. Ağrıları keser. Müshil etkisi yapar. Vücudu sakinleştirir. Temriye ve egzamayı iyileştirir. Kanı temizler, kansızlığı giderir. Kalp ve kan dolaşımını düzenler, damar sertliğini, romatizma, gut, sarılık, basur ve kulak uğultularını giderir. Adeti düzenler, kurt düşürür, ülser yaralarını iyi eder. Saç dökülmesini önler.

Lösemi tedavisinde; kırlangıç otu, ısırgan ve mürver sürgünlerinin eşit miktardaki karışımından yararlanılır.

Çayı; kanı temizler, kan yapar, ağır karaciğer hastalıklarını iyileştirir. Ağır hemoroit ağrısını dışkılama sırasındaki yanmaları dindirir. Kramplı mide ağrılarını giderir. Safra kesesi enfeksiyonlarını engeller.

 

 

Ayrıca kontrol et:

Buğday tohumu yağı faydaları

Buğday Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?Buğday Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesiyle doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir