Kil Maskesi Uygulanışı

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Kil Maskesi Uygulanışı

Kil Maskesi Uygulanışı, Hemen her cilt tipi için uygulayabileceğiniz bir maske olan kil maskesini, haftalık bakımınızın bir parçası olarak tercih edebilirsiniz. Peki, kil maskesi nasıl uygulanır?

Ciltteki lekeler, gözenekler ve siyah noktaların giderilmesinde önemli bir yardımcı olan kil maskesini, yağlı bir cildiniz varsa haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz, kuru bir cilt tipine sahipseniz haftada 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır. Yeşil kil tercih etmenizi tavsiye ediyoruz, yeşil kili hemen her aktardan uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Kil Maskesi Uygulanışı
Kil Maskesi Uygulanışı görsel

Kil maskesi yaparken, 1 tatlı kaşığı kil, birkaç damla limon suyu, 1 kaç damla maden suyu ve 1 çay kaşığı suya ihtiyacınız olacak. Tüm yüzünüze ve boyun bölgesine uyguladıktan sonra, yaklaşık 15-20 dakika cildinizde bekletmeniz yeterli olacaktır. Cildiniz kuruysa 10 dakika da bekletebilirsiniz.

Kuruyan bir maske olduğu için, uygulama sonrası cildinizi ılık suyla iyice durulayıp günlük nemlendiricinizi uygulayabilirsiniz. Düzenli uygulamada cildinizdeki farkı hissedeceksiniz. Ayrıca daha ilk uygulamada cildinizi daha ferah, daha temiz hissedeceğinizden de emin olabilirsiniz.

 

Ayrıca kontrol et:

Boyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar

Boyun fıtığına hangi bölüm bakar, boyun fıtığı boyun omurları arasında yer alan kıkırdakların bazı nedenlere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir