Kestane Balının Faydaları, Kestane Balı Nasıl Kullanılır

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Kestane Balının Faydaları, Kestane Balı Nasıl Kullanılır

Kestane Balının Faydaları, Kestane Balı Nasıl Kullanılır, Kestane deyince hemen hemen herkesin aklına kestane şekeri, kış mevsimlerinde akşamların vazgeçilmez yemişi akla gelir. Tabi birde güzel ülkemizin güzel şehri Bursa ilimiz aklımıza gelir. Bu yazımızda ise kestanenin bir başka ürününden kestane balından, kestane balının fiyatından, kestane balını kullananlardan, kestane balının nasıl kullanıldığından bahsedeceğiz.

Kestane Balının Faydaları, Kestane Balı Nasıl Kullanılır
Kestane Balının Faydaları, Kestane Balı Nasıl Kullanılır görsel

Kestane balı nedir?Kestane Balı Nasıl Üretilir?

Ülkemizde haziran ayından itibaren kestane ağacının çiçekleri başlar, işte bu dönemde arılar kestane çiçeklerini bal yapmak için ziyaret etmeye başlar ve kestane çiçeklerinden arı kestane balını üretir.

 

Kestane balı diğer bal türlerinden hem görünüş, hem de lezzet açısından bazı farklılıklar göstermektedir. Kestane balı koyu kahverengi renge sahiptir, buruk biraz acı tadı, kestaneye özgü tadı ve kestaneye özgü kokusu bulunmaktadır.

 

Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 10.05.2011 tarihinde kanal7 televizyonunda Başkent Kulisi isimli programa katıldığında bahsettiği kestane balı popüleritesini şimdiden arttırmaya başladı.

Kestane Balının Faydaları Nelerdir?

Kestane balı antiseptik özelliğe sahiptir. Bunun haricinde diğer tüm koyu renkli ballarda olduğu gibi antioksidan etkiye sahip olup, bu özelliğine bağlı olarak kansere karşı koruyucu etki göstermektedir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.

 

Kestane balı bünyesinde bol miktarda B ve C vitami barındırır. Bu özelliğiyle kestane balı kan dolaşımını düzenler, kasları güçlendirir, mide ve karaciğer yorgunluğunu giderir.

Kestane balı öksürüğe iyi gelmektedir. İşte bu özelliğiyle kestane balı Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından tercih edilmektedir.

Kestane Balı Nasıl Kullanılır?

Her gün sabah güne başlarken aç karnına yarım bardak ılık suya bir kaşık kestane balı ekleyerek tüketiniz. Böylelikle güçlü bir sese kavuşmuş olacak, sindirim sisteminizi düzenleyecek ve öksürüğün önüne geçmiş olacaksınız.

Kestane Balı Fiyatı

Kestane balının fiyatı konusunda ne yazıkki herhangi bir malumata sahip olmamakla birlikte bu konuda siz değerli okuyucularımızın yorumlarına güvenmekteyiz. Bildiğiniz ve okuyucularımıza önermek istediğiniz üreticiler ve ürünler varsa. Burada paylaşabilirsiniz.

Kestane Balı Kullanan Yorumları

Kestane balı birçok tüketici için daha önce tecrübe edilmemiş bir ürün. Bu nedenle kestane balını daha önce temin etmiş ve tüketmiş olan okuyucularımızdan bu ürüne dair tecrübelerini bizlerle paylaşmalarını rica etmekteyiz. Aynı zamanda kestane balını en uygun ve kaliteli olarak nereden bulabileceğimizi de iletirseniz memnun olacağız.

Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur.

 

Ayrıca kontrol et:

Buğday tohumu yağı faydaları

Buğday Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?Buğday Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesiyle doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir