Kepeğe Ne İyi Gelir
Kepeğe Ne İyi Gelir

Kepeğe Ne İyi Gelir?

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Kepeğe Ne İyi Gelir? Saç dersinin ölmesi işlevsiz kalması sonucunda oluşur kepek pul pul dökülmeye başlar ve saç derisinde kaşınma oluşur. Özellikle kuru saç dersine sahip olan kişilerde daha fazla kepek oluşabilmektedir. Hem dış faktörler hem de hormonsal nedenlere bağlı kepek oluşur. Neden ne olursa olsun kepekten biran önce kurtulmak gereke dış görünüşünüzde istemediğimiz şekilde bizi olumsuz etkiler.

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir uygulama ile iki hafta içinde kepekten kesin olarak kurtulmuş olacaksınız yapmanız gerekenler, yarım çay bardağı zeytinyağı, bir limonun suyunu ve bir yumurtayı küçük bir kase de iyice karışımını sağlayın.

Kepeğe Ne İyi Gelir?

Kepeğe Ne İyi Gelir?  Karışımı iyice sağladıktan sonra 5 dakika kadar bekletin bu arada saçlarınızı iyice tarayın ve tutamlara ayırın ayırdıktan sonra parmak uçlarınız ile karışımı saç derinize yedirin iyice saç derinize nüfus etsin ve parmaklarınızla masaj yapın kan dolaşımının hızlanması ve karışımın iyi sonuç vermesi için. Uyguladıktan sonra saçlarınızda 45-60 dakika kadar bekletin ardında saçlarınızı şampuanla yıkayın bu uygulamayı haftada 2-3 defa yapın. İki hafta devam edin hem saç deriniz hem de saçlarınızdaki değimi görecekseniz ayrıca bu karışım saçların daha sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlayacaktır. bir kaç dikkat edeceğiniz nokta ise sık sık duş almayın saç dersinin kurumasına ve daha fazla kepeğin oluşumuna neden olur haftada 2-3 defa duş almanız yeterli olacaktır. Günde 2-2.5 litre su içmeye çalışın su saç deriniz için oldukça önemlidir.

 

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir