Kene Isırığına Ne iyi Gelir Neler Yapılmalıdır

SON GÜNCELLEME: Eylül 9, 2017

 

Kene Isırığına Ne iyi Gelir Neler Yapılmalıdır

Kene Isırığına Ne iyi Gelir Neler Yapılmalıdır, Kene ısırığına iyi gelen bazı yiyecekler bulunmaktadır. Bu yiyeceklerin tüketimi ile kene ısırığının etkileri azaltılmaktadır.

Aromaterapi yağı:

Kene ısırığına u tarz yağların iyi geldiği bilinmektedir. Bu bileşimin içerisinde tarçın, sedir, lavanta gibi yağlar gelmektedir. Bu yağlardan seçilenler ile aroma terapi yağları oluşturulur. Bu karışım kene ısırığının üzerine sürüldüğü anda etkisini göstermeye başlayacaktır. İnsan derisinden kene ısırığının etkilerinin giderilmesini sağlayacaktır.

Kene Isırığına Ne iyi Gelir Neler Yapılmalıdır
Kene Isırığına Ne iyi Gelir Görsel

Narenciye:

Narenciyelerin kene ısırığına iyi geldiği bilinmektedir. Narenciye kullanımı ile kene ısırığında iyi sonuçlar elde edilebilmektedir. Limon ve portakal kabukları soyularak bunlar iyice kaynatılır. Daha sonra bu karışımın soğumasını beklenir. Soğuyan karışım cilt üzerine sürülerek tedaviye başlanmış olur. Bu karışımın kene ısırıklarına iyi geldiği belirtilmiştir.

Elma sirkesi:

Kene ısırıklarına karşı bir tedavi yolu ise elma sirkesi kullanmaktır. Elma sirkesi kullanımı ile kene ısırığına karşı tedavi sağlanmış olur. Elma sirkesi kene ısırıklarına karşı lavanta yağı ile birlikte kullanılmaktadır. Bu ikisinden bir karışım elde edilerek cilt üzerine sürülür. Ve bu şekilde bir süre bekletilir. Elma sirkesi ve lavanta yağının etkisi kısa süre içerisinde görülecektir.

Limon suyu:

Limon suyu kene ısırıklarına karşı kullanılan diğer bir yöntemdir. Bu geçmişte keşfedilmiş ve insanlar tarafından uygulanmış etkili bir yöntemdir. Limon suyu ve nane yağı karıştırılarak bir bileşim elde edilir. Bu bileşim kene ısırığının üzerine sürülür. Böylelikle etkili sonuçlar alınmış olunacaktır.

Önceki yıllarda kene birçok insanın hayatını aldı. Bunun en büyük nedeni ise bu konudaki bilinçsizlikti. Şimdi insanlar kene konusunda oldukça bilinçliler. Kene ısırığında mutlaka doktora gidilmelidir

 

Ayrıca kontrol et:

Sinüzite Ne İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Sinüzite Ne İyi Gelir?Tuzlu SuGreyfurt ile Sinüzüt TedavisiSıcak Su ile Sinüzit TedavisiSarımsak ile Sinüzit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir