Kefirin Sağlığa Faydaları

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Kefirin Sağlığa Faydaları

Kefirin Sağlığa Faydaları , Günün her öğününde mutlaka birer süt ürünü tüketiyoruzdur. Örneğin bebeklik dönemimizden bu yana tükettiğimiz süt bizim sağlıklı beslenmemizi sağlamıştır. Yaş ilerledikçe kahvaltı sofralarında yerini alan beyaz peynir, krem peynir, akşamları sofralarımızdan eksik olmayan yoğurt. İş yerlerimizde tükettiğimiz kahvelerin içerisinde de süt tüketiyoruz.

Kalsiyum oranı bakımından oldukça zengin olan süt ve süt ürünleri bizler için oldukça yararlıdır. Ben de bu süt ürünlerinden biriyle ilgili birkaç sağlığa faydalı öneri paylaşmak istiyorum. Yıllar boyu tüketme alışkanlığımızın olmadığı ve ülkemizde son 10 yılda adını duyduğumuz yıllar öncesinde varlığını bilmediğimiz bir ürün olan ’’kefir’’ konusu.

Kefirin Sağlığa Faydaları
Kefirin Sağlığa Faydaları görsel

Kefirin tanımı ve faydalarını öğrendiğimde oldukça şaşırmıştım. Kefir içimi hala çok yaygın değil fakat yararlı ürünleri yaygın kullanmayı sevmiyor insanoğlu. Yanılıyor muyum Hanımlar? Tüm asitli içeceklerin bağımlısı olabiliyoruz fakat süt ve süt ürünlerini nadiren tüketiyoruz. Bu bizim çok büyük bir hatamız. Kefir fermantasyon olan bir içecektir.

Tadı süt ve yoğurttan ekşidir. İçerisinde bulunan bakteri çeşitleri ise sindirime oldukça yararlıdır. Hazımsızlık sorunu yani midenin sindirememe problemini çözmeye yardımcı olur. Yemeklerden sonra tüketilen bir bardak kefir sadece 150 kaloridir ve vücutta sağladığı yarar göz ardı edilmemelidir.

 

Bağırsakların çalışmasında etkin rol oynar ve böylelikle sindirim ve boşaltım sistemini oldukça rahatlatır. Akşam yemeğini fazla kaçırdığınız bir gecede yaşadığınız mide kramplarını önler ve mide şişkinliğini önler. Besin değeri bakımından çok fazla protein içerir ve içerisindeki A vitamini oranıyla göz sağlığı için değerlidir. Vücuttaki şişkinliğe sebep olan ödemin atılmasını sağlar. Kalp hastaları için dosttur, kalp sağlığını korur. Sayısızca yararını gördüğümüz kefiri dozunda tüketmenizi öneririm.

 

Fazla tüketiminiz halinde besleyici özelliğinden ve içindeki bir miktar yağdan dolayı kilo almanızı sağlayabilir. Marketinizden alırken yağ oranına dikkat edip almalısınız. Hanımlar bu iş size düşüyor. Aile sağlığınızı dikkate alan herkes kefirle ailesini büyükten küçüğe tanıştırmalıdır diyorum. Yanılıyor muyum sizce. Esen kalın sağlıkla kalın

Ayrıca kontrol et:

Buğday tohumu yağı faydaları

Buğday Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?Buğday Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesiyle doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir