Kayısı Yağı Faydaları

SON GÜNCELLEME: Şubat 7, 2019

Kayısı Yağı Faydaları

Kayısı Yağı Faydaları, Doğada bulunan birçok meyvenin faydalı olduğunu biliyoruz. Kayısıda bunlardan biri. Kayısıdan elde edilen yağ ise cilde yararlı olması bakımından daha hızlı etki etmektedir. Kayısı yağının birçok faydası bulunuyor. Bu faydalar arasında en çok cilde fayda sağlamaktadır. Bu makalemizi okuyarak sizde kayısı yağının nasıl kullanıldığını öğrenebilir, kayısı yağının faydaları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kayısı Yağı Faydaları
Kayısı Yağı Faydaları görsel

Kayısı Yağının Faydaları

Akne yani sivilceleri temizlemede kullanılır.
Cilde canlılık ve parlaklık katar.
Yaşlanma sonucu ortaya çıkacak kırışıkları sıkılaştırarak yok eder.
Sedef hastalığına iyi gelmektedir.
Nemlendirici olarak kullanılabilmektedir.
Kimi zaman saç bakımında da kullanılır.
Enfeksiyon ve parazit giderici etkisi bulunmaktadır.
Doğum sonrası lekeleri gidermede kullanılır.

Kayısı Yağı Nasıl Kullanılır?

Temiz bir cilde akşam yatmadan önce hafif ıslak bir pamuğa kayısı yağı dökerek uygulamak istediğiniz kısımlara masaj yaparak uygulayın. Boyun ve yüz bölgesi en fazla uygulanması gereken bölgelerdir. Gece yatmadan kullanılması gereken kayısı yağı için gündüz nemlendirici krem olarak da kullanmak mümkün. Dilerseniz bir miktar suyla karıştırarak içebilirsiniz.

Kayısı Yağı Önerileri

10 yaşından küçük çocuklarda kullanılmaması gerekir. Zeminin kaygınlaştırdığı için özellikle banyo vb. yerlerde dikkat edilmelidir. Piyasada bulunan kayısı yağı adı altında satılan sahte ürünlere dikkat edin. Güvenilir yerlerden temin etmeye çalışın.

Kayısı yağının sadece cilt lekeleri, sivilceler yada benzeri sorunlar sırasında kullanılması gerekmiyor. Cilt yapınız nasıl olursa olsun, kayısı yağının bir koruyucu olarak da kullanabilir ve kayısı yağı sayesinde parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

Ayrıca kontrol et:

Buğday tohumu yağı faydaları

Buğday Tohumu Yağı Neye İyi Gelir?

İÇİNDEKİLER Buğday Yağının Faydaları Nelerdir?Buğday Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda alternatif tıbbın ilerlemesiyle doğal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir