Kasık Fıtığı Nedir Ve Ne iyi Gelir

SON GÜNCELLEME: Ağustos 7, 2018

Kasık Fıtığı Nedir Ve Ne iyi Gelir

 

Kasık Fıtığı Nedir Ve Ne iyi Gelir, En kolay çözümlerden biri de yürümektir. Yürümek fıtıkların iyileşmesi ve oluşumunun önlenmesine yardımcı olur. Yürümek güçlendirmeniz gereken üç bölgenin birlikte çalışmasını sağlar. Pelvik taban alt karın ve karnı omuzlarla kaburga kafesine bağlayan kasların simetrik olarak güçlenmesini sağlamaktadır. Günde yaklaşık 30-35 dakika boyunca mümkün oldukça toprak zeminli bir alanda sabit ve çabuk bir tempoda yürüyüş yapmak son derece sağlıklıdır. Bunun ile birlikte yavaş tempolu koşmanın da etkisi oldukça fazladır. Yaklaşık 20-25 dakika boyunca koşmanın çok sağlıklı olduğu da birçok araştırmacı tarafından kanıtlanmıştır.

Kasık Fıtığı Nedir
Kasık Fıtığı Nedir Nedir Görsel

Su Egzersizleri

Yüzmek ve su içerisinde fıtık egzersizleri yapmak, hareketlere ekstra direnç sağlamaktadır. Havuzda bile bulunan su akıntısı denge sağlamayı oldukça zorlaştırır. Bu da postural kasların yükünü oldukça arttırır. Karın bölgesini kuvvetlendirmeye çalışırken bu durum oldukça etkilidir. Karın kaslarının güçlenmesi fıtığın iyileşmesinde etkilidir. Başlangıçta iyi bir fıtık egzersizi, havuzda veya su içerisinde 10-15 dakika boyunca yüzmektir. Daha sonrasında 25-30 dakika ara ile kalçayı kaldırma, indirme, esneme ve uzatma egzersizleri yapılabilir.

Kasık fıtığına iyi gelen egzersizlerden bir diğeri ise bisiklet kullanmaktır. Özellikle günde 35-40 dakika bisiklet sürmek kasık fıtığına oldukça iyi gelmektedir.

 

Bazı fizik tedavi uzmanları kasık fıtığını iyileştirmek için karın bölgelerine yönelik küçük mekikler uygulayabilir. Bunun ile birlikte aynı şekilde ters olarak mekik çekmekte kasık fıtığına iyi gelen egzersizler arasındadır.

Özellikle sporcularda görülen kasık fıtıkları, fizik egzersizleri ile giderilebilmektedir. Hareketsiz insanlarda da görülen bu kasık fıstığı yanlış bir hareket yüzünden oluşmaktadır.

 

 

Ayrıca kontrol et:

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir?

Kalça ağrısına ne iyi Gelir? Kalça ağrısı nasıl geçer? sorularının cevabı yazımızın devamında. Son zamanların önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir